Wpis z mikrobloga

@pieczarkowy: Spróbuj zobaczyć przykładowo z planerem:
https://design.ui.com/login

Zależy z czego są ściany, bo strop będzie tłumił.

Generalnie możesz pójść w konfigurację 1 router (bez WLAN) + 2 APki.
Na router może się nadać nawet malinka z OpenWRT albo stary blaszak z pfSense. Z gotowych routerów możesz rozważyć Mikrotiki lub Ubiquity.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pieczarkowy: jeśli wifi to priorytet to tylko mesh, już dwie osoby którym polecałem tp-link deco mówią że są z tego bardzo zadowolone (to z takich bardziej komercyjnych rozwiązań) ¯_(ツ)_/¯ Ja u siebie sam korzystam z "mesha" od mikrotika, jednak każdy ap połączony jest kablem, dzięki temu mogę sobie teraz siedzieć przed domem na ławeczce pić browarka i neta przeglądać :)
@sirpingus: kurcze nie ma mnie na miejscu, więc nie dam rady sprawdzić planerem. czy mógłbyś podrzucić jakieś gotowe urządzenia tych dwóch firm które powinienem rozważyć? ciężej jest się połapać niż z takimi TP Linkami

@BooB: właśnie również się mocno zastanawiam nad meshem. niestety połączenie przewodami będzie trudne, bo musiałyby iść przez cały dom (,)

ogólnie będzie zmiana z marnego radiowego internetu na światłowód + lepsze urządzenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pieczarkowy: jak jesteś trochę power user to router "jaki tam masz ochotę" a dostęp po WiFi z ap na openwrt z włączonym WiFi roaming 802.11r (fast switching) - kilka ap (spiętych po kablu oczywiście) z tym samym ssid, hasło, ale z włączonym roamingiem - włączasz sobie YT czy spotify i idziesz przez dom, i ani razu ci nie zerwie, tylko widzisz jak poziom sygnału się zmienia gdy ci przeskakuje na kolejny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: sam mam powerline bo kabel od internetu mam w fatalnym miejscu, do tego blok i mnóstwo innych sieci wokół, chociaż w domu to pewnie mniejszy problem. Nie wiem dokładnie ile tam metrów ale najdłuższy link msm dokładnie po przeciwnej stronie mieszkania. Generalnie jestem zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hrumque: a to ciekawe akurat, taki mesh tylko kablami, szanuję. Ale mam router na oryginalny fw a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alienv: u mnie w domu na 3szt bardzo stabilnie (w sensie - od kiedy używam nigdy jeszcze nie miałem żadnego problemu ani braku zasięgu czy konieczności restartu. Uptime po parę miesięcy). Robiłem na tym hotel+domki na 12szt i też nie reklamują nic.
ciekawe, muszę zgłębić temat. Wszystko na tym mt300?


@alienv: na takich gl-inetach, różnych wersjach (są 150, 300Mbit, na MTK cpu i na Qualcomm AR71xx, te drugie z troszkę gorszym supportem openwrt, problemy z nand-flash tam były chyba?) . W domu mam na tańszej wersji 150 (niby wolniejsze wifi, ale do przeglądania wykopu na telefonie, albo żeby odkurzacz automatyczny nie tracił zasięgu - żadna różnica, bo i internet też mam powolny), ale