Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy w #fotowoltaika. Chcę sobie zrobić instalację 6KWp z falownikiem 10kw tylko nie wiem jacy producenci są w tym dobrzy. Myślałem nad falownikiem huawei (chyba że ktoś poleci coś lepszego w tej cenie) ale o panelach to nie mam w ogóle pojęcia. Aha i gdzie to kupować? Na allegro czy są jakieś sklepy się tym zajmujące?
  • 5
  • Odpowiedz
@Darkuz: nie wiem jak #!$%@? ale falownik powinno dobierać się do instalacji +- 1 kWp. Tu masz 6. By wystartować falownik będzie potrzebował większego prądu czyli wystartuje później, na koniec dnia zakończy produkcje wcześniej.

Tak jest przy większości falowników, może #!$%@? ma większe zakresy.
  • Odpowiedz
@Darkuz: dam ci konkretny przyklad:
kupujesz inwerter 10kW Huawei'a - on zeby b.dobrze dzialac potrzebuje miedzy 15 a 20 paneli na jedno wejscie MPPT.
kupujesz 20 paneli 310W (jesli masz miejsce na dachu to im slabsze panele tym lepiej!) laczysz w 1 ciag 6,2kWp i podpinasz pod jedno wejscie inwertera.
W przyszlosci dokupujesz 12 paneli i podlaczasz je po rowno do obu wejsc inwertera , czyli 2*16 paneli.
Masz 6,2kWp na
  • Odpowiedz
@elementbn: zaden inwerter nie potrzebuje pradu do startu, tylko napiecia, ktore zreszta pokazuje sie od razu w wysokiej wartosci. Nic nie wystartuje pozniej czy wczesniej.
Wspominany Huawei to nie F... zeby trzeba bylo kombinowac z przewymiarowaniem - on dziala sprawnie w szerszym zakresie modulacji.
jak napisalem wyzej - HW da sie tak wybrac ze i 6kWp bedzie dzialac sprawnie i da sie bez problemu rozbudowac do 10kWp caly czas dostarczajac parametrow
  • Odpowiedz