Wpis z mikrobloga

Czy ktoś miał podobną sytuację albo zna kogoś kto miał i może poradzić co teraz. Parę dni temu była u mnie dzielnicowa i powiedziała ,że z mojego IP ktoś włamał się na konto FB i zmienił hasło. Wczoraj byłem na przesłuchaniu i dostałem dane poszkodowanego (jakiś młody jegomość z drugiej strony Polski). Odezwałem się do niego na FB , za bardzo nic się nie dowiedziałem ale poszkodowany napisał coś w stylu "Pan nie wie przez co ja przechodziłem" co może oznaczać ,że to może jakaś grubsza sprawa i może nawet wyłudzili jego kontem jakąś kasę u znajomych. Dzwoniłem do prowadzącego sprawę w Rykach ale do poniedziałku go nie ma. Znajomi postraszyli ,że mogą zabrać sprzęt nawet na kilka lat. Co do faktów to IP faktycznie moje, podejrzewam ,że albo się włamali do mojego routera albo trojan na kompie. Samym faktem podejrzewania się nie martwię bo tego nie zrobiłem , bardziej się obawiam o konfiskatę sprzętu które jest moim narzędziem pracy. Jest podstawa by się bać? wiecie jak to dalej może się potoczyć?
#prawo #wlamanie #hakerzy #policja #poradyprawne #facebook #pytanie
  • 17
@programista3k: Piszesz to z doświadczenia czy raczej tak myślisz tylko? ja słyszałem wersję od znajomego ,że kolega dostał wezwanie do wyjaśnienia w sprawie wysyłania pogróżek w mailu, po 2 tyg od przesłuchania wpadli, pozabierali komórki, komputer, laptop i oddali po 5 latach. Sprawa sprzed 7 lat. Wiem że zabranie sprzętu od razu jest logiczne ze względu na zatarcie śladów, ale wiesz jak to u nas bywa w Polsce...
@programista3k: Rozmawiałem właśnie ze swoim usługodawcą neta i powiedział ,że ten adres jest przypisany tylko do mnie i nikt w sieci go nie używa i jest to adres zewnętrzny. Ale powiedział też ,że nie trzeba mieć mojego numeru MAC wpisanego wystarczy sobie ten mój adres IP wpisać w ustawieniach ich bramę i można go używać (z moim IP) z innego komputera w naszej sieci...