Wpis z mikrobloga

Przez połowę konkurencji widzę tutaj ból dupy że siri nie jest po polsku. Rozumiem że fajnie by było ją w końcu spolszczyć ale naprawdę jest to dla was taki killer feature? Raczej znacie angielski xD I tak apple zrobiło dużo lepiej z udostępnieniem siri po angielsku na rynkach gdzie nie jest to główny język niż takie google które tam gdzie nie wspierało języka po prostu zablokowało asystenta i uj wam w dupe.
#apple #iphone
  • 13
  • Odpowiedz
@TheFlashes: faktycznie zabawne to bóldupienie, ale z angielskimi komendami do Siri w Polsce to inna kwestia. Mam sprzęt Apple, używam Siri codziennie i znam dość dobrze angielski. Tylko Siri nie zrozumie polskich nazwisk jak chcę zadzwonić do kogoś, nie da się jej podyktować wiadomości, nie odczyta jej, a właściwie odczyta tak, że nic nie zrozumiem.
  • Odpowiedz
@TheFlashes: uważam że siri należy się Polakom już dawna patrząc na popularność sprzętu apple w Polsce no ale #!$%@? ludzie maja ból dupy jakby conajmniej chcieli rozmawiać z siri całymi dniami. Sam używam siri głównie z zegarka do ustawiania powiadomień, alarmów czy timerów przy gotowaniu i naprawdę do tego wystarczy znac podstawy angielskiego xD
  • Odpowiedz
@PanRadaktor: i to jest jedyny sensowny argument. Apple mógłby chociaż popracować na tym aspektem bo jest to faktycznie duże utrudnienie zwłaszcza że Polska jest coraz większym konsumentem appla
  • Odpowiedz
@Nawrotex: No ja jestem absolutnie zdania, że to zdzierstwo, że Siri polskiej nie ma. Zwłaszcza, że działa już Google po polsku i przede wszystkim Apple przetłumaczyło Siri dużo mniejszym grupom klientów, na przykład Duńczykom, którzy nawet jeśli procentowo mają większy stosunek użytkowników apple do populacji, to w Polsce klientów po prostu ilościowo jest więcej.
  • Odpowiedz
@TheFlashes: ja używam Siri po angielski, ale np. korzystanie z map jest niemożliwe bo nie da się powiedzieć polskiego adresu. Do takich rzeczy przydałaby się Polska Siri. Albo Apple mogłoby ogarnąć, ze skoro da się po polsku dyktować to Siri mogłaby kumać nazwy własne we wszystkich językach.
  • Odpowiedz