Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu @wi1qqqq pytał jak, co i w co zapakować się na wycieczkę rowerową po hotelach / agroturystykach. Obiecałem że wrzucę swoje zestawienie, bo jeszcze nie posprzątałem po swojej wycieczce Świnoujście - Wrocław (DNF :P umarł achilles).
Lecąc na zdjęciu od góry:
Spodenki na przebranie po jeździe (takie luźne, żeby się jajka wietrzyły).
Koszulka po jeździe.
Bokserki / Majtki.
Japonki / ostatecznie sandały. Ale po co wozic sandały, idea jest taka że kończąc dzień zajeżdżamy na obiad do knajpy i pozniej do hotelu, shower i spać :P.

Bluza ocieplana (ale nie jakoś mocno) np taka: https://www.decathlon.pl/koszulka-dlugi-rekaw-rc500-id_8572780.html
Rękawki i nogawki rowerowe (np Decathlon, Attiq).
Buff / opaska na głowę - rano bywa zimno :P.
Kurtka wiatrówka, ja mam akurat górską Arc'Teryx'a, w zupełności wystarczy taka: https://www.decathlon.pl/wiatrowka-roadr-ultralight-id_8517064.html (tutaj warto zastanowić się i przymierzyć zakładając na bluzę, żeby się nie okazało za ciasne. Z drugiej strony, te 2-3h rano można wytrzymać w lekko ciasnym. Wiatrówkę jednak częściej zakłada się na koszulkę).
Drugie skarpetki rowerowe na zmianę jak używane będą suszyć się po praniu.
Drugi pampers j/w.
Jedna dętka.
Ręcznik max wielkość kartki A4 jako awaryjny, w hotelach dają ręczniki :P.
Pompka
Pieniądze / karty płatnicze.
Ładowarka, najlepiej z min 2xUSB do ładowania np licznika i powerbanka.
Powerbank, kable.
Rękawiczki, te mi akurat zostały po enduro i na chłodne poranki dają radę.
Lampka do jazdy w nocy, oczywiście można zamontować od razu na rower.
Ładowarka do tej lampki.
Spinki do łańcucha.
Łatki
Multitool z rozkuwaczem do łańcucha.
Małe kombinerki (tutaj jakieś z aliexpress).
Łyżki do opon.
Mini Zapalniczka
Mini Scyzoryk
Jakieś najzwyklejsze zapięcie rowerowe (np do zapięcia w pociągu żeby rower się nie bujał, albo żeby skoczyć do sklepu na 5 sekund).
Smar do łańcucha.
Taśma izolacyjna.
Trytytki (zabrałko na zdjęciu).

Mini pasta do zębów.
Mini antyperspirant
Szczoteczka
1/4 zwykłego mydła (to też zazwyczaj jest w hotelach / agroturystykach ale warto mieć).

Na dole zdjęcia to co ma się na sobie jako podstawowe, czyli pampers, koszulka, skarpetki.

Oczywiście do całego zestawu trzeba dodać jakieś swoje drobne rzeczy np. leki, jakiś krem etc.
Pewnie coś przeoczyłem no i może @metaxy coś doda od siebie.
Wszystko to spakowane do Apidura Saddle Pack 14L (ale na stronie Apidury widzę że już jej chyba nie robią).
https://sklepzrowerami.pl/18462-sakwa-apidura-backcountry-saddle-pack-mid-14l.html
Cena jaka jest każdy widzi, ja wyrwałem na olx. Wcześniej miałem "Roswheel" ale zdechła po 2 wycieczkach. Nie stać nas na tanie rzeczy :D.

Na zestawieniu nie ma kurtki przeciwdeszczowej, spokojnie by się zmieściła, ale jak pada to i tak się człowiek w tym gotuje, mogę polecić taką, niekoniecznie rowerową ale się sprawdza: https://www.decathlon.pl/kurtka-turystyczna-rain-cut-mska-id_8300326.html
Na zdjęciu w komentarzu wrzucam jak to wygląda na rowerze, do samej torby jeszcze troszeczke by weszeło.
#szosa #gravel #rower
uysy - Kilka dni temu @wi1qqqq pytał jak, co i w co zapakować się na wycieczkę rowero...

źródło: comment_1600193376inswPG56fmiZRNaY35xJ69.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
Tak wygląda zapakowana torba, jeszcze by coś tam weszło. Przy okazji, kiedyś jakiś mirek polecił mi torbę na bidon na kierownicę. Świetnie sprawdza się na banany, batoniki, żele etc (bardzo Ci mirku dziękuję).
https://www.decathlon.pl/tekstylny-uchwyt-na-bidon-id_8487122.html
Kurła, nawet jak robie zwykłe zdjęcie, to tak żeby @sargento mógl spać prawie spokojnie :P
uysy - Tak wygląda zapakowana torba, jeszcze by coś tam weszło. Przy okazji, kiedyś j...

źródło: comment_16001934170jpO1ZFhM48R6LlTL4mGdi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Masterczulki: To była jej pierwsza wycieczka, nie narzekam, ale np od spodu się trochę wytarło...od plastikowego mocowania lampki :D. Sama torba ogólnie ok.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uysy: fajne uczucie jak się tak człowiek szykuje co?
Lubię to tak sobie skompletować plecak na wyjazd mimo tego że może nawet połowy rzeczy nie użyje to takie poczucie że mam to co trzeba w razie czego Jest fajne
  • Odpowiedz
@uysy: Dodałbym do listy sprej na komary/kleszcze, coś od słońca, jakiś trok gumowy jakby w razie gdyby trzeba było coś przyczepić na wierzch do sakwy.
  • Odpowiedz
@uysy: Chyba że tak. Ja tam zawsze po drodze lubię zahaczyć o jakieś pierdoły po lasach pochowane. Plus zakładam, że jakoś tam wieczór potem spędzasz w tej agroturystyce, przykładowo z piwem na tarasie.
  • Odpowiedz
@jszq: Szkoda to wozić po prostu :). Na noclegu to wracasz, bierzesz prysznic, pranie, ogarnianie betów i spać :P.
  • Odpowiedz
@a231: Ieeee tam, trzeba mieć dobrze wyregulowany organizm :P. Wstajesz, kawa, stolec i jedziesz :D.
Ale brakło wilgotnych chusteczek :P.
  • Odpowiedz
drobne rzeczy np. leki, jakiś krem etc.


@uysy: Dodałbym Octenisept do odkażania po jakimś przypadkowym szlifie. A torba na z przodu to jaka? Polecisz jakieś gatki na dłuższe wyprawy? Mam te z Decathlonu MTB 900 i są spoko dopóki nie jadę w dłuższą trasę w ciepły dzień - przepocony tyłek i już jest trochę z nimi słabo.

Super wpis, 100% do ulubionych :)
  • Odpowiedz