Wpis z mikrobloga

Czy na umowie zleceniu pracodawca może dać niższą stawkę godzinową niż ustalona minimalna 17 brutto?
Chodzi mi o to, czy stawka minimalna obowiązuje tylko umowy o pracę, czy zlecenia też?
#praca #januszex
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tbw_kjkszpj: Stawka minimalna na umowie zleceniu to 17zl brutto za godzinę tak jak napisałeś, no i obowiązuje. Stawka na umowie o pracę to 2600zl brutto za etat, po przeliczeniu przez ilość godzin wychodzi mniej niż na zleceniu.
  • Odpowiedz
@Browing: niemożliwe, ja pracowałem kiedyś przez miesiąc i miałem 9zł na godzine. Dodam jeszcze, że janusz mnie okantował i finalnie wypłacił połowe wynagrodzenia bo się niby #!$%@?łem. Od tamtego czasu zdałem sobie sprawę, że nie warto pracować i siedze na rencie matki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tbw_kjkszpj: W treści umowy musi być podana stawka. Jeżeli w treści jest podana taka zaniżona stawka, to PIP się tym zajmie (jak chodzi o minimalną to interesuje się też zleceniami). Jeżeli umowa mówi jedno (zgodne z prawem), a praktyka drugie, no to kwestia tego czy nam to odpowiada, bo nie wiem czy tym w wypadku zleceń się interesuje pip.
  • Odpowiedz