Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Czy można w "urzędowy" sposób "zmusić" sąsiada do przycięcia drzewa na jego działce dla zwiększenia sprawności instalacji fotowoltanicznej?

Nowa instalacja na dachu w domu rodziców, działa od tygodnia. W ciągu bezchmurnych dni wyraźnie widać spadek uzysku przez ok. 1,5 - 2h dziennie. Słońce "chowa" się wtedy częściowo za drzewem na działce sąsiada. Roczny spadek uzysku szacuję na 5-15%.

Sąsiad odziedziczył działkę z domem, nie mieszka na miejscu, rodzice nie mają z nim kontaktu, stąd pytanie o możliwe metody "administracyjne".

#fotowoltaika #oze #dom
i.....k - Czy można w "urzędowy" sposób "zmusić" sąsiada do przycięcia drzewa na jego...

źródło: comment_1600188216lU84cnbRoIz2cHyed3qIga.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@iwcok: od razu niech piętro domu rozbierze, bo Twoje panele nie mają wystarczająco słońca. Zrobiłeś panele w cieniu i masz pretensje?
Jakbyś mi z pismem wyskoczył, że mam przyciąć drzewo, to bym na dachu ustawił dodatkowo kilka dwumetrowych anten satelitarnych ()
  • Odpowiedz
@iwcok: TAK, ale musisz dać w łapę samemu prezydentowi, a nie czekaj czekaj. Prezydent podpisuje wszystko co dostanie, więc napisz dokument, że sąsiad to menda i złodziej (prądu), więc trafi do gułagu w #sosnowiec a jego działka trafia w twoje ręce. Dzięki temu będziesz mógł, w imię zielonej energii, wyciąć drzewo, które produkuje zdecydowanie więcej tlenu i usuwa CO2 niż ty jesteś w stanie wyprodukować energii
  • Odpowiedz
@iwcok: po prostu jak człowiek zostaw kartkę gdzieś w jego drzwiach że prosisz o kontakt i pogadaj że zależałoby Tobie na przycięciu tego drzewa i poniesiesz tego koszty :)
  • Odpowiedz
@iwcok: Wyższy poziom #!$%@? umysłowego( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale sąsiada i jego drzewa mi nie szkoda, bo zapuścił działkę urządzając noclegownie dla szczurów itp., uprzykrzając życie wszystkim dookoła.


Jego działka jego sprawa nie twoja. Kup sobie taką działkę, gdzie nie będziesz miał zacienienia.
  • Odpowiedz