Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Czy można w "urzędowy" sposób "zmusić" sąsiada do przycięcia drzewa na jego działce dla zwiększenia sprawności instalacji fotowoltanicznej?

Nowa instalacja na dachu w domu rodziców, działa od tygodnia. W ciągu bezchmurnych dni wyraźnie widać spadek uzysku przez ok. 1,5 - 2h dziennie. Słońce "chowa" się wtedy częściowo za drzewem na działce sąsiada. Roczny spadek uzysku szacuję na 5-15%.

Sąsiad odziedziczył działkę z domem, nie mieszka na miejscu, rodzice nie mają z nim kontaktu, stąd pytanie o możliwe metody "administracyjne".

#fotowoltaika #oze #dom
i.....k - Czy można w "urzędowy" sposób "zmusić" sąsiada do przycięcia drzewa na jego...

źródło: comment_1600188216lU84cnbRoIz2cHyed3qIga.jpg

Pobierz
  • 36
Może inaczej - chyba powinienem dodać, że nie wydaje mi się, że jest to możliwe, ale liczyłem na istnienie właśnie jakiegoś pseudo "eko" przepisu, który może coś takiego "nakazać", w imię "zielonej" energi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Straty uzysku oczywiście niezbyt wielkie, ale sąsiada i jego drzewa mi nie szkoda, bo zapuścił działkę urządzając noclegownie dla szczurów itp., uprzykrzając życie wszystkim dookoła.