Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 229/150
Xerjoff Casamorati: 1888 (2013)

Jeśli uważacie Naxosa za słodki zapach to dla 1888 trzeba zrobić nową kategorię. Ciężko stworzyć bardzo słodkie perfumy nie będące jednocześnie przesłodzonym ulepem. Włoskiej marce się to już po raz kolejny udało.

Tak jak i Naxos, 1888 przypomina mi trochę klimatem Pure Havane. Nie łączy ich za wiele jeśli chodzi o skład bo tutaj główne skrzypce grają ambra i drzewo sandałowe ozdobione cynamonem i innymi orientalnymi przyprawami. Są tu bowiem i goździki i czarny pieprz, jest szafran, kolendra. Łączy ich natomiast podobny typ, takiej gładkiej i ciepłe, miodowejj słodyczy, w tym wypadku raczej kwiatowo-orientalnej z dodatkiem róży i ylang-ylang. Czuje tu tez coś wiśniowego chociaż próżno jest wiśni w składzie 1888 szukać. Jest też trochę drzewnie, bo oprócz drzewa sandałowego mamy oryginalnie pachnącą brzozę. Bardzo sympatycznie się to ze sobą wszystko komponuje.

Unisex, bardziej na chłodne dni, ale niekoniecznie zimę. Jeśli Naxos jest raczej bardziej męski, to tak myślę, że tego mogą spokojnie nosić tak samo i kobiety jak i mężczyźni. Zapach nie pachnie jakoś za bardzo niszowo, a bliżej mu do mainstreamowych wypustów stworzonych na bazie wysokiej jakości składników (np. zapachów Toma Forda(, więc będzie łatwy w noszeniu dla każdego komu podobają się miodowo-słodkie dziwadła

1888 nigdy nie zbierał za dobrych opinii w recenzjach co mnie dziwiło od w sumie pierwszego poznania kilka lat temu w krakowskiej Tiger & Bear. Momentalnie też spodobał się mojej dziewczynie co nie jest tak oczywiste jeśli chodzi o niszowe zapachy.

Bardzo dobre parametry. Niemal wieczna trwałość i wielogodzinna projekcja, ale chyba jednak odrobinę mniej krzykliwa niż w Naxosie. Chyba mój drugi ulubieniec od Xerjoffa. Jeśli macie jakieś ekstra hajsy, które chcielibyście wydać na zapach "premium" to o wiele lepiej będzie je wydać na 1888 niż na Tobacco Vanille albo co gorsza perfumy Parfums de Marly.

zapach: 8,5/10
trwałość: 9,0/10
projekcja: 8,5/10
podobne: Moresque Contessa, Mugler Mirroir des Majestes (jest to podobno zapach na którym się Xerjoff wzorował. Nie znam, nie potwierdzam).
cena: obecnie dochodzi do 1000 zł za 100 ml i 300 zł za 30 ml. Da się jednak go kupić do 7 zł za mililitr tylko trzeba być cierpliwym.
dr_love - #perfumy #150perfum 229/150
Xerjoff Casamorati: 1888 (2013)

Jeśli uważa...

źródło: comment_1600152664fKBJvLLtUiCPvidWeN3KYk.jpg

Pobierz
  • 12
@dr_love: gdzie kupować Xerjoffy w dobrych cenach? Da radę gdzieś w Polsce czy trzeba zagranicą? Tak mi się ostatnio spodobał Naxos, że gdzieś tam zakiełkowała myśl kupienia flakonu ( ͡° ͜ʖ ͡°) widzę że obecnie jest po 8,6 zł