Wpis z mikrobloga

@goferek: gdzie to jest mniej więcej usytuowane, wiem o istnieniu tego i nawet tamtędy przejeżdżałem, ale nie wiem gdzie to się znajduje? tam jest jakiś przystanek politechnika?
  • Odpowiedz
@Morritz: przystanki Politechnika i Dworzec, zaczyna się za Dworcem Towarowym a wyjeżdża na Mogilskim. Budowano to w latach 1974-2008 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niecałe 1,5 kilometra w 34 lata.
  • Odpowiedz
Niecałe 1,5 kilometra w 34 lata.


@goferek: dodajmy że pierwotnie budowano to jako pełnowymiarową linię metra która miała łączyć centrum z Nową Hutą, ale projekt dwa razy zarzucano w trakcie i finalnie skończył jako tunel tramwaju
  • Odpowiedz
Jakie miasto, takie metro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@goferek: Nie gadaj goferku, czasem wywali szynę na Lubiczu, czasem Majchrowski kopnie w kostkę jakimś genialnym pomysłem, ale generalnie - fajne miasto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nikt się tak mocno pod takiego #krakow nie udziela jak Ty :)
  • Odpowiedz
  • 0
@w2kn2e: nie, ja pisalem ze polska jesy troche wieksza a nie ze skala jest niezachowana xd

Na obrazku metro ma mniej-wiecej dlugosc 1/2 kotliny klodzkiej (ten kwadrat wystajacy w czechy).
I to by sie zgadzało, bo dlugosc metra w linii prostej to okolo 22km, a kotliny 50km.

Wiec wyglada na to ze jest w tej samej skali
  • Odpowiedz