Wpis z mikrobloga

Niedawno zainwestowałem w napęd bluray do PC i zacząłem kupować filmy, do których lubię wracać. Do wczoraj nie było problemu, ale kiedy próbowałem odtworzyć Incepcję i Interstellar pojawił się problem z dźwiękiem na ścieżce DTD HD Master Audio. Dźwięk zagłuszany jest przez głośne, strzelające "pierdzenie". Problem nie występuje na ścieżce dźwiękowej z polskim lektorem, ale nie po to kupuję bluray, aby oglądać filmy z lektorem.

Inne posiadane filmy z takim samym systemem dźwięku nie "pierdzą". Podobnie problem nie występuje na filmach z Dolby Atmos.

Korzystam póki co z trialowej wersji Cyberlink Power DVD. Płyta główna Asrock Z270 Extreme 4 z ponoć dobrej jakości układem dźwiękowym ALC 1220. Słuchawki Creative Aurvana Live - ale "pierdzenie" w Incepcji i Interstellar jest również przy odtwarzaniu dźwięku na głośnikach. Słuchawki i głośniki podłączone przedłużką prolink, więc kabel wysokiej jakości, do zielonego gniazda płyty głównej.

Domyślam się, że problem wynika albo z Cyberlink Power DVD albo potrzebne są może jakieś kodeki. Jestem nowy w temacie bluray. Pomijam tu fakt, że pewnie DTS HD MA czy Dolby Atmos nie mają większego sensu przy słuchawkach, ale zależy mi, żeby chociaż angielski dźwięk był odtwarzany bez zakłóceń.

#bluray
  • Odpowiedz