Wpis z mikrobloga

Acer Nitro 5 AN515-44-R9GT 15,6" 144Hz AMD Ryzen 5 4600H (rtvEUagd)

Jakie kości RAM wchodzą do tego łapka ? Na internecie czytam że ddr4 4266Mhz, a one są dość drogie, jakbym chciał rozszerzyć do 16gb ramu to z 400zł za kość.
Da się na tym kompie zrobić jakiś underwolting np. programem dedykowanym, albo jakimś throotlestop ? Chciałbym trochę zbić te 3Ghz które w stanie spoczynku wydają mi się "za duże"

Mam jeszcze na oku HP pavilion Gaming 15, różni się tylko prockiem - i5 9300h . Ma on niższe taktowania w stanie spoczynku i nie wiem czy nie byłby lepszy (mniejszy pobór prądu)

  • 7
@ThreeDog: 3400 to już jest bardzo dopięty budżet, taka konfiguracja mi wystarczy w zupełności, tak myślę ( ͡° ͜ʖ ͡°). W jakieś najnowsze gry nie będę grał, nawet jeśli mi się jakaś spodoba to ta konfiguracja da radę uruchomić na najniższych. Wiesz może czy do tego ryzenem można włożyć ram 3200mhz ? W komentarzach (RTV euro) ktoś napisał że idą te z niższym taktowaniem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pajonkek: Zaczekaj na promocję, GPU jest o wiele ważniejsze niż CPU. Nie odpalisz najnowszych gier nawet na najniższych bo 1650 to nadaje się do starych gier, będziesz żałował ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do ramy to siedzi tam 3200 a nie 4266: https://allegro.pl/oferta/pamiec-ddr4-sodimm-8gb-3200-mhz-pc4-1-2v-gaming-9194800302?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Lecz dopóki fizycznie nie otworzysz to nie ma co brać w ciemno. Natomiast czytam na internecie i ten Nitro był po 2800 a 3400
@ThreeDog: nie wiem czy w wrześniu spadła by trochę cena tego legiona chociaż do ~3500. W październiku na studia i wtedy laptop już musiałby być, z drugiej strony boję się że ten lenovo będzie awaryjny ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pajonkek: Mam tego Lenovo od grudnia - nic się z nim nie dzieję. Dwukrotnie rozkręcałem by dołożyć dysk SSD a potem RAM. Temperatury po zbiciu voltazu oraz częstotliwości nie sięgają 90 stopni przy naprawdę wymagających grach. Przy słabszych grach nawet nie słychać wentylatorów ( ͡ ͜ʖ ͡)
@ThreeDog: to bardzo dobra wiadomość, jakieś mniej wymagające gry to np. ? Nie ma w nim efekty "duszka" przy szybkim przesuwaniu plików na ekranie ? Jak do końca września zrobią jeszcze jakaś promocję to biorę ( ͜͡ʖ ͡€)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pajonkek: Nie ma duszków, to matryca IPS także kolory są idealne.
Mniej wymagające to np. Shift 2 z 2011 roku, Fallout 3 oraz New Vegas, wszelkie platformówki.
Wcześniej miałem Y520 z RX460 i niestety nie nadawał się do wielu gier, nawet starszych...