Wpis z mikrobloga

  • 34
@waro każdy normalny człowiek jest przeciw zamknięciu przemysłu futrzarskiego, jeśli nie będzie dotyczylo to przynajmniej całej europy na raz... Powód? Firmy i tak będą istnieć l, z tym, że przeniosą biznesy na ukraine czy do innego kraju trzeciego świata, gdzie będą poza jakąkolwiek kontrolą.. zwierzętom to nie pomoże, wręcz przeciwnie, a setki o ile nie tysiące ludzi straci pracę.. przecież wywnioskowanie tego zajmuje kilka sekund, chyba, że masz jakieś argumenty, że jednak
@skar: dodam jedynie, ze zamknięcie przemysłu futrzarskiego wpłynie na branże okolofutrzarskie, które pełnią funkcje poboczne dla działania tego przemysłu. Skoro istnieją przesłanki, że zwierzęta są źle traktowane, powinny zostać zaostrzone przepisy i w prowadzone kontrole. Tak duży przemysł ‚zniknie’ jedynie fikcyjnie. Powstanie szara strefa gdzie dopiero będzie problem męczenia zwierząt lub tak jak przedmówca napisał, branża przeniesie się do krajów wschodnich, gdzie przedsiębiorcy zastaną z pocałowaniem ręki przyjęci za budowanie silnej
@Ancymoon1:
czyli ogólnie cierpienie zwierząt ok ale byle w polsce nie cierpiały.
na ukrainie można. kumam

101010 poważnych spraw, kaczor rozwalający państwo ale wystarczy, że coś powie marginalnego o jakiś szczurach i wszyscy zapominają.
pewnie skutecznie przykryje aferki z spółkami skarbu państwa - brawo jaro.

gdyby np nie było chowu klatkowego kur np i wszystko musiało być z wolnego wybiegu, eko i mega humanitarnie to polacy by jedli kamienie bo cena
@diogene: póki bogate kraje nie zbanują produktów futrzarskich to zakazy nie mają sensu.
chinole tłuką te fretki - mega niehumanitarnie i na potęgę a będzie tego tłuczone tam więcej jak dania się zamknie albo polska.

może w polsce też nie powinno być tak dużo tych farm zwłaszcza takich jak pokazanych w filmiku bosaka, który gdzieś tu latał na mirko... ale zamykanie branzy w rok bo kaczor tak chciał bez jakiś solidnych
@tenportaltodno: Kolego, ja myślę, że w większości tych znalezisk nie chodzi o przemysł futrzarski. Tutaj mamy przykład czarno na białym, że swój swojego chroni nawet w tej "niezależnej" konfederacji - złapano ich z ręką w nocniku, a co zabawniejsze, na jej własne życzenie, bo z tego co wiemy Krzysiu w ostatnich wyborach poparł Dudę.
@e_m_p: oficjalnie tego nie zrobił jeśli chcesz być ścisły chociaż każdy kto go słuchał wcześniej mógł to wywnioskować.
no ale gdybyś miał z nim debatować to by cię zniszczył i ośmieszył gdybyś wyciągnął ten argument.
sytuacja nie poparcia nikogo była dla niego sytuacją win-win z punktu takiego marketingu politycznego
@tenportaltodno: Powiedział, że odda ważny głos i powiedział, że nie zagłosuje na Trzaskowskiego - dla mnie to wystarczające fakty. Zgodzę się, że pewnie w dyskusji na antenie by mnie "zaorał", bo nie mam w tym żadnego doświadczenia, ale sami mieliśmy przykład tu na wykopie na to jaki Krzysiu jest merytoryczny i ile w jego słowach jest konkretów, kiedy odpowiadając na pytanie skąd pieniądze na obietnice zrzucił wszystko na Mentzena.