Wpis z mikrobloga

Witam,
wybrałem wykonanie zielnika z 5 roślinami leczniczymi. Miałem nadzieję, że zaprezentuje już w nowym mieszkaniu mój zielniczek, ale wszystko się w czasie przeciąga i ostatnie 2 tygodnie siedzę tam od rana do wieczora, ledwo się wyrobiłem z zielnikiem. Niestety zioła zdążyły mi zwiędnąć, bo kupiłem je już kilka dni wcześniej.

Zioła, które tam zasadziłem to:

mięta - (rodzaju nie znam, bo podpierdzieliłem mamie z ogrodu.) Mięty każdy z nas używał, gdy borykał się z problemami żołądkowymi, jej właściwości leczniczych przedstawiać chyba nie trzeba.( ͡° ͜ʖ ͡°)

bazylia - wpływa na trawienie, działa na depresję, dobra w walce z bezsennością

pietruszka (a dokładniej jej natka) - wpływa na trawienie, zapobiega infekcjom dróg moczowych, działa pozytywnie na wzrok, ma dużo witaminy C

kolendra - oczywiście, że wpływa na trawienie, poprawia apetyt, działa uspokajająco, pomaga w zatruciach pokarmowych

lubczyk - działa moczopędnie i rozluźniająco na mięśnie jelit, wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn, ma właściwości przeciwzakrzepowe.

No i to tyle, jak już się wprowadzę i nie zapomnę, to dodam zdjęcia ze świeżymi ziółkami w ładnej kuchni.

Zielnik w 100% zrobiony przeze mnie.

#mirkowyzwanie
źródło: comment_1599938265SR6dHjqn8NmFXNZL5dfNtu.jpg
  • 3