Wpis z mikrobloga

chyba ja jestem takim debilem na tym świecie, że kupiłem kompa by robić muzyke i wyczerpałem na niego cały budżet, również TEN który był przeznaczony na jakieś lepsze słuchawki niż gówniaki za 50 zł z media expert xd

Muszę pamiętać, bym później ostrożnie otwierał mixy zrobione na nich, jeśli zmysł słuchu chcę mieć poprawny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#muzyka #reaper #flstudio
  • 6
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@obieq głównie lofi HH I ambiente trap bez at - różnie bywa, ale teraz idę w vocal layering bo stereo to najlepsza rzecz na świecie i wierzę w to, że można całokształt zajebiście ulepszyć rozsyłając wokale na boki.
  • Odpowiedz
@sugondees: a smieje sie bo teraz jest modny i 90% tagu fl studio i grup facebookowych ogólnych to osoby które robią trap (bez urazy osoby w wieku szkolnym) ewentualnie lofi / deep house więc można strzelać w ciemno
  • Odpowiedz
@obieq: ok, czyli chodzi o to, ze by robic trap nie trzeba majątków wydawać na sprzęty, bo z tym sie zgodze. Ja siedzę w bitach zarobkowo już od nastu lat, kiedys byl hip hop teraz jest trap zwyczajnie. Fakt, jak zaczynałem miałem trochę hopla na punkcie sprzętu. Myślałem ze akai mpc czy inne kolorowe pady i sterowniki pomoga mi byc lepszym w tym co robie. Rok pozniej juz tego wszystkiego nie
  • Odpowiedz
@sugondees: do każdej muzy nie trzeba majątku bo wystarczy program (pomijam piracenie bo zanim się pójdzie do 1 pracy to większość sama to przerabia) za ok 600 zł i słuchawki za 100-300 zł ew monitory za 600.
Więc kwota potrzebna na start to 0-800 zł niezależnie od muzyki jaką robisz. No przy hiphopie mikrofon dochodzi.
Ja do dziś nie ma monitorów ani interface bo nie jest mi potrzebne (aczkolwiek robię to
  • Odpowiedz