Wpis z mikrobloga

@pigularz: ale wiesz, że jak użyjesz angielskiego skrótu zamiast zwrotu po polsku to nie robi z Ciebie eksperta ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) w domyśle jak najbardziej można to nazwać drukowaniem pieniędzy i nie ma w tym żadnego przekłamania, bo skutek jest taki sam - nadmierne zwiększenie podaży pieniądza, więc imho nie ma co się czepiać skrótów myślowych
@czohracz: ten skrót już tak wrył się w wiedzę o inwestycjach że tylko totalni ignoranci go nie znają. FED nie ma mocy dodruku pieniądza , mogą tylko zwiększać rezerwy w bankach poprzez rachunki TGA i obniżenie stop. Bezpośrednio obligacji nie skupują, robią to przez tzw PD. Dobra nie chce mi się mówić o mechanizmie. Używanie słowa "drukuje" to jak używanie słowa "czaruje" podczas pokazu iluzjonisty.

Co nie zmienia faktu, że wielce
@pigularz: ziom, ale ja wiem co to znaczy. Zauważ, że nikt nie pytał a Ty na siłę próbujesz tłumaczyć bo uznajesz, że ktoś nie wie :) W nomenklaturę ekonomiczną to może się wryło IPO itp ale nie QE - to tak samo jakbyś pisał książkę o ekonomii i zamiast używać polskich słów pisał wszędzie np. "demand/supply" uznając, że przecież wiadomo o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)