Wpis z mikrobloga

@zjerycha: podaj model, to się znajdzie.

Te częstotliwości 400, 500 czy 1000Hz to marketingowy bełkot. To parametr wymyślony przez producenta i nazwany np. "częstotliwość aktywnej szarości" lub coś innego bez znaczenia. Najpewniej masz do 100Hz
@zjerycha: ten artykul tak techniczny i profesjonalny, ze nawet nie pokusili sie o napisanie jakiego typu o matryca.Poza tym to nie jest 1920 pelnych obrazow na sekunde. Marny belkot.

Kolejny krok to 8 faz podświetlenia skanującego, co daje magiczną liczbę: 60 x 4 x 8 = 1920 Hz.


xD
@brakloginuf: niżej napisali

"Rzeczywista częstotliwość odświeżania materiału wideo to tylko 60 Hz. Do tego dochodzi tworzenie czterech dodatkowych klatek po każdej rzeczywistej, czyli typowa kompensacja ruchu w panelach IFC. Kolejny krok to 8 faz podświetlenia skanującego, co daje magiczną liczbę: 60 x 4 x 8 = 1920 Hz."

@Atreyu: 50ex700
niżej napisali


@zjerycha: to są wszystko ściemy a nie rzeczywiste odświeżanie panelu.

U panasonica wymyślili sobie marketingowcy nazwę BMR - i podają odświeżanie tegoż, co jest niby zależne od podświetlenia matrycy

50ex700 ma realne - zmierzone odświeżanie na poziomie 60Hz
@Lookazz: no tak, ale ja nie jestem techniczny i nie wiem jak mam to rozumieć, z tego co napisali to tv rzeczywiście wyświetla tych klatek więcej niż 60, bo "tworzy 4 dodatkowe klatki do każdej rzeczywistej". Co jeśli konsola będzie wysyłać takich klatek 120/s? TV to wyświetli czy obetnie do 60 i będze robił te swoje sztuczki?
@zjerycha: problem ilosci FPS a odswiezania panelu jest o tyle, ze nikt nie powiedzial ze wyslanie nowej klatki a odswiezenie panelu wystepuje w tej samej chwili... bo nie wystepuje. Na tv bedzie te 60 klatek, jednak przez to ze FPS i odswiezanie matrycy nie sa synchroniczne, to mimo tych 60hz nadal bedzie widac roznice w plynnosci gry miedzy 30, 60 a jeszcze wiecej