Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki:
robię sobie ostatnio prostą aplikacje webową w stylu TO DO (z wykorzystaniem Go + GORM (dla ORMu) + Gin jako framework + PostgreSQL jako baza danych dla tasków) dla przećwiczenia języka. Natrafiłem jednak na mały problem, a mianowicie: chcę przez prymitywny formularz (zdjęcie poniżej) przesłać informacje do bazy, aby utworzyła taki własnie task, ale w dokumentacji Ginowej oraz GORMowej jest bardzo mało info o takim działaniu + przykłady takiej apki widziałem jedynie w formie aplikacji terminalowej, a chcę, żeby koniecznie była webowa. Po kilku próbach pisania tych funkcji wolę jednak zapytać kogoś bardziej doświadczonego, bo chyba jednak coś pominąłem bardzo istotnego.
Pytanie: robił ktoś może z was coś podobnego albo wie z której strony do tego usiąść?
Jeśli chodzi o działanie, to apka obsługuje multitemplate, działa połączenie z Postgresem itd. tylko własnie szwankują te formularze.
#go #programowanie
Pobierz
źródło: comment_1599915736mxabBdSjwgsh797ozCyYRN.jpg
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LazyInitializationException: Tu przyjmuję też opcję: ktoś nie dodał sobie wcześniej zadania do zrobienia, bo np zapomniał, i teraz sobie dodaje wykonane zadanie, żeby mieć gdzieś zapisane jego wykonanie. Nie jest to może zgodne z ideą todo, ale najpierw chcę, żeby to działało.
@sokytsinolop: Akurat ten feature o wadze rodzaju litery przy nazwach znałem - mi raczej chodzi o sposób przeniesienia wartości wpisanych w pola/zaznaczonych na stronce do JSONa, a następnie zczytanie z tego przez GORMa do postgresa, ale dziękuje za podlinkowanie tego issue.