Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak do tego doszło, ale wygląda że rosyjskie MSZ jak prawdziwe, skomentowało wymyślone przez rupropagande słowa prezydenta Dudy sugerujace zbrojne zajęcie Grodna i Brześcia a w Polsce nie wykorzystano tego do skompromitowania strony rosyjskiej.

1.Jakis czas temu po rosyjskich trzeciorzednych stronach (w tym tej, która pisała o udarze Łukaszenki) zaczeły latać fejki o tym jakoby Duda powiedział, że Polska jest gotowa zbrojnie wziąć pod ochrone te regiony Białorusi w których mieszkaja Polacy lub w innej wersji byłe regiony Rzeczpospolitej.

2. Tydzień temu rosyjskie MSZ wyraziło oburzenie rzekomymi słowami prezydenta Polski.

przykładowy fejk na znanej z tego stronie balt news

https://lv.baltnews.com/mir_novosti/20200825/1024139205/Vzyat-pod-shumok-Polsha-pokushaetsya-na-chast-Belorussii.html

Prezydent RP Andrzej Duda powiedział, że w razie potrzeby Polska jest gotowa „wziąć pod swoje skrzydła regiony, które wcześniej były częścią Rzeczypospolitej”. Według niego Warszawa będzie zmuszona chronić etnicznych Polaków na Białorusi, w szczególności posiadaczy „Karty Polaka”. Aby osiągnąć ten cel, wojska planują przejęcie kontroli nad Grodnem i Brześciem.


Kilka dni potem rosyjskie msz komentuje

https://lenta.ru/news/2020/09/03/poland/

Przedstawicielka MSZ odniósł się również do propozycji Prezydenta RP Andrzeja Dudy, by „wziąć pod ochronę” białoruskie regiony. Jej zdaniem takie wypowiedzi najwyższych urzędników państwowych „nie mogą nie alarmować”.


Jeżeli w niczym sie tu nie pomyliłem to polskie służby i msz obecnie nie istnieją. Nie wyłapać fejka na cotygodniowym brifingu rzeczniczki rosyjskiego msz?

#bialorus #rosja #neuropa #4konserwy
#rosyjskiemediaopolsce #ruskapropaganda
  • 4
  • Odpowiedz
Jeżeli w niczym sie tu nie pomyliłem to polskie służby i msz obecnie nie istnieją.


@szurszur: Lepsze to, czyli nieistnienie, niż istnienie w wykonaniu Czaputowicza, który na odejściu pochwalił się, że to on był pomysłodawcą konferencji bliskowschodniej w Warszawie. tej która skończyła się skandalem na szkodę Polski.
  • Odpowiedz