Wpis z mikrobloga

Kupiłem dodatek, dlatego też zacząłem budować kolejną kolonię, w moim ulubionym obszarze, czyli w górach. Wylosowało mi się świetne miejsce. Tylko dwa wejścia, które łatwo zabezpieczyć, do tego obszar wodny na 5 generatorów oraz dość spory zielony kawałek na zewnątrz. Jak zwykle w górach to bywa jak kopałem skały, okazało się, że odkryło mi nowy kawałek mapy. Odkryło mi gigantyczny zielony obszar, oddzielony ze wszystkich stron skałą. Z jednej strony spoko, mógłbym się tam z całą kolonią przenieść, tylko jest jeden problem, ciężko będzie tam na tyle energii wyprodukować. Moja kolonia będzie potrzebować około ~15000W czyli równoważność 5 generatorów wodnych i 1 geotermalnej. Zastanawiam się jak to sprytnie zabudować, żeby, zachować aspekty defensywne nowego kawałka, a jednocześnie nie musieć rezygnować z energii i wcześniejszego miejsca. Zbyt dużego obszaru nie mogę też zajmować, bo ciężko będzie nad nim panować.
#rimworld
źródło: comment_1599751012CBvUf28wUr6DFPxB4N23No.jpg
  • 8
@Bushus: raz że saperzy i tak zrobią tobie wejście, 2 że jak zamurujesz to już będą zawsze rozwalać. 3 zawsze są panele i turbiny wiatrowe bądź mod np na energię atomową który daje dużo frajdy i polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a ps. zauważyłem że to jezioro a woda to chyba nie woda płynąca a tylko stojąca, do takiej nie dasz rady zbudować generatora wodnego o ile
@Kaiborr: generatory wodne z vanili buduje się na stojącej wodzie. panele i turbiny są zbyt losowe, komplet baterii do nich trzeba mieć i raz działają a raz nie.
Saperów aż tak bardzo się obawiam, oprócz tego jednego miejsca tam na górze, planowałem tam killboxa zrobić i drugiego na dole. Przez skały im się ciężko będzie dostać. Mam moda z energią atomową ale nie budowałem jeszcze nigdy. Zakładam, że dostęp do uranu
@Bushus: ja właśnie sam mam tego moda a tylko parę razy zacząłem go robić ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do generatorów to ok, nie spodziewałem się bo ja zazwyczaj na rzece gram
@Bushus: przecież pisałem że zacząłem go robić ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale do etapu samego działania nie doszedłem, nawet do budowy tylko troszkę a tylko technologia i podstawy jakieś ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak to sobie na yt zobacz
@Filip2580: no właśnie fajne jest, ale story teller robi wszystko, żebym go zbyt długo nie utrzymał. Będąc na poziomie technologi neolitycznym, wyposażony w 2 łuki, dzidę, nóż i maczugę atakowało mnie 8 osób wyposażonych w karabin snajperski, smg, shotguny, lepsze pistolety i granaty. Ledwo to przeżyłem, wszyscy ciężko ranni zostali, po czym zaczął się drugi atak, o podobnej sile, ale tym razem miałem bronie po tych pierwszych, więc jakoś z ciężkimi