Wpis z mikrobloga

@kabaret10: @Invergian: Teoretycznie mój zestaw i7 8700 i 2070 z undervoltingiem pobierają z gniazdka w sumie 250W. Na stocku w piku potrafią 350W. Z czego 2070 deklarowany pobór bez UV i z rozkręconym powerlimitem wersji od MSI to 205W. Imo z palcem w dupie. Stary Thermaltake SE 530W dawał radę w tym zestawie.
@kabaret10:
Ja się raczej powstrzymam z kupnem 3080 conajmniej do momentu kiedy AMD będzie miało premierę sklepową i oficjalne testy (anuż nvidia będzie musiała znowu wpuścić jakieś superki albo tiajki), ale podejrzewam że już 20tego po reddicie będą latały manuale na UV i testy zużycia energii przez takie zestawy jak trochę starsze i7 albo 3600. Chociaż moim zdaniem z mniejszym niż to 20% zapasem mimo wszystko te zasiłki z 550W gold
@kabaret10:
Znalazłem testy z tą i9 i 1080Ti - w giereczkach cała platforma zużywała 380-420W w zależności jakie GPU było użyte i jakie PSU chociaż w większości to z certyfikatem platinum więc to kwestia doboru miejsc testowych pewnie. Czyli TEORETYCZNIE 550W gold powinno dać radę nawet z 10-15% zapasem (bo teoretycznie 1080Ti miało deklarowane TDP na poziomie 250W). Do tego undervolting i powinno być spoko.

Chociaż jak patrzę na niereferenty to