Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@intruzzz: straszne bzdury Ci tu popisali. O czujnikach termicznych - beka.
Są 2 typy - optyczny i ultradźwiękowy. Optyczny odpalisz, na czujnik ultradźwiękowego dmuchałem bezpośrednio w ramach testu i nic. Problem w tym, że one są w identycznych obudowach a optyczne są odrobinę tańsze, więc jest nieco większa na nie szansa
@Waspin możesz pisać co chcesz, empirycznie stwierdzone, że część czujników kompletnie ignoruje dowolną ilość palenia, część reaguje. Głowy nowe dam, że temperaturę, ale co do zasady w tańszych hotelach czujniki reagują.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yahoo_: masz napisane komentarz wyżej jakie są typy i na co reagują. Jak by czujnik reagował na temperaturę to by włączał wodę akurat wtedy, żeby zachować w dobrym stanie zaczadzone dymem zwłoki
@Waspin Co z czujnikami termicznymi punktowymi i liniowymi, albo czujnikami płomienia? Nawet na spryskiwaczach autonomicznych masz takie czerwone kapsułki które pękają pod wpływem temperatury uwalniając zawór wody.

@intruzzz Ogólnie to musisz założyć że każda czujka zareaguje na dym z epapierosa. Zapewne nie rozróżnisz czujki termicznej od ultradźwiękowej więc lepiej nie ryzykuj.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Neutral13: nie są stosowane w budownictwie mieszkaniowym najczęściej a w garażach, biurach i podobnych gdzie chodzi o gaszenie w nieco innych sytuacjach. A przynajmniej nie u nas w budownictwie mieszkaniowym, w Holandii widziałem ich więcej (chyba po to żeby wędzić ludzi dymem)
@Waspin
W domach masz pełna dowolność w doborze rodzaju czujki jak i czy w ogóle ja montujesz. W DzU 109 są określone budynki w których instalacja sygnalizacji pożaru musi być zainstalowana, ale także nie precyzuje rodzaju zabezpieczeń. Za dobór czujek odpowiada projektant z odpowiednimi uprawnieniami i projekt musi byz zgodny z PKN-CEN/TS 54-14. Projektowaniem takich instalacji nigdy się nie zajmowałem, ale już instalowałem w sklepach i biurach czujki termiczne, wspomagane przez system
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Neutral13: z tym się w pełni zgadzam, tym bardziej że z zewnątrz są nie do odróżnienia. Widzę, że czasy się zmieniły, 15 lat temu można było instalować co się chce ale praktyka wykazywała tylko 2 podstawowe typy, mało kto chciał cokolwiek innego ( ͡ ͜ʖ ͡)