Wpis z mikrobloga

Moje wrażenia z TENET:
+ wspaniała warstwa audiowizualna - film trzeba obejrzeć obowiązkowo w kinie!
+sceny akcji wbijają w fotel
+postać grana prze Roberta Pattisona
+bardzo oryginalny pomysł - miła odmiana po milionie filmów superbohaterskich

-koncept na którym oparto motywację głównego antagonisty


-główny protagonista - głównie przez...
-...wątek Kat - kminie że madka mogła co chwile nawijać o bombelku ale typ miał chyba w głowie znacznie bardziej palące problemy
-montaż w dialogach w pierwszej części filmu - nie wiem jaki cel miały te sekundowe cięcia podczas spokojnej rozmowy
-film był jak dla mnie trochę za długi - 2h 30min trzeba siedzieć w całkowitym skupieniu bo akcja pędzi chwilami na złamanie karku i trzeba ogarniać wszystko co się dzieje na ekranie. Pod koniec byłem już mega zmęczony.

W przyszłym tygodniu wybiorę się na seans jeszcze raz.

#tenet #kino
  • 9
@vateras131 Możesz dać jak będziesz po drugim seansie ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja czekam teraz na wydanie na blurayu i obejrzenie Tenetu po raz trzeci już w domowym zaciszu ()
@vateras131: ja właśnie muszę jeszcze raz obejrzeć, ale to prędzej na spokojnie w domu jak wyjdzie BR, poza tym muszę niektóre sceny przeanalizować bo mi psuły odbiór filmu, np kiedy ta naukowiec pokazuje protagoniście odwrotne naboje i on strzela do ściany - zastanawiałem się skąd wzięła się łuska, a potem obejrzałem trailer i tam widac że wypada z pojemnika obok. Poza tym Protagonista miał dziwny chód - prawie nie ruszał rękami
@bajbuss:

A jeszcze jedno. Trochę razi mnie brak wykorzystania słowa "tenet" w większym stopniu. W sumie uzywa go na początku a potem koniec. Jednak trochę mało biorąc pod uwagę, że stanowi tytuł filmu.


Jeszcze lepsze jest to, że w Polsce tytuł pozostał oryginalny, ale już w trakcie filmu na napisach "tenet" jest zwykle tłumaczone jako "zasada". Nie wiadomo o co chodzi.

Co do długości, to może faktycznie gdyby film był dłuższy
@vateras131 zastanów się nad jedną rzeczą, skoro to protagonista wszystko wymyślił w przyszłości, to wiedział jak bardzo potrzebna mu jest Kat, zarówno na początku filmu jak i na końcu.
To co widzimy w filmie to musi być co najmniej druga iteracja tego co się naprawdę wydarzyło.