Wpis z mikrobloga

200 lat odbudowywania Imperium Romanum i powiększania go. Człowiek myśli że jest już nie do ruszenia. Przychodzi wujek, lepa na dziąsło i tyle, zostało mi jakieś gówniane hrabstwo, ech.

Więc przy okazji pytanie: macie mirki jakieś dobre metody na rozbijanie frakcji ?
Pytanie nr. 2: da się przejść na hellenizm będąc prawosławnym ? Bo wymagają jakiejś chorej ilości pobożności (12k)
#ck3
  • 7
@szaraskarpeta: Z moich metod rozbijania frakcji, to m.in. jeśli mam strukturę władzy typu, jestem królem a we frakcji są countowie, to przekazuje ich do diuków, nawet tych którzy też są we frakcji i tak obniża to ich siłę wojskową. Ale to ogólnie raczej dobry nawyk żeby trzymać jako tako strukturę de jure.
@szaraskarpeta: polecam trzymanie dużej ilości więźniów, i egzekucje aż masz 100 dreadu - nikt się nie buntuje xD
można nawet jako dzieciak to robić, wszyscy wasale przestraszeni i masz spokój.
@szaraskarpeta: właśnie przez to fajnie się gra odpowiednio stosując odpowiedni roleplay do postaci. Odbudowa glorii tej gałęzi rodziny i powrót na tron z niczego to bardzo fajna historia. Tu się nie gra po to, żeby wygrać, no chyba że ścigasz jakieś konkretne achievementy.