Wpis z mikrobloga

Muszę wam powiedzieć, że mam trochę szacunku do #anarchisci #antifa #faszyzm czy #islamizm Ich idee są durne i niebezpieczne ale przynajmniej są gotowi za nie dostać w mordę albo nawet zginać.
Mam znajomego który jest bardzo into #monarchizm Spotyka się czasami z klubowiczami ale kiedy zgłębić temat, to bardziej fascynacji specyficznej części historii i pompy oraz oprawy, która towarzyszyła monarchii. Za swoje idee nie są gotowi oddać nawet części swojej wolności czy praw. Nie są w stanie oddać nawet składek klubowych jeżeli w zamian nie dostaną jakich durnych gadżetów. Jeżeli chodzi zaś o samą monarchię, to chyba jedyna akceptowalna przez nich powszechnie forma ma się blisko obecnemu wzorowi angielskiemu. Takie przedpołudniowe #przemyslenia
  • 1
@Mistrz_Motyl: fanatyzm nie jest dobry, w żadną ze stron. Można być odchylonym w lewo lub w prawo, nawet należy. Ścisły centryzm pachnie mi trochę oportunizmem. Ale wszystko w życiu trzeba wyważyć, w tym poglądy polityczne.
Natomiast monarchizm/korwinizm? IMO, to są po prostu tchórze, na których wrażenie robi ta fasadowość - "pompa", jak to określiłeś. Słaby i zakompleksiony człowiek będzie sobie kompensować braki przy pomocy gadżetów - taka prawda XD
Człowiek świadomy