Wpis z mikrobloga

@Koobaj: Czasopismo Super model można kopić za ok 25 zł, a Renaulta to już nie bardzo, bo to jeden, jedyny na świecie taki. Po więcej szczegółu zapraszam tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/47215613/czesc-udalo-mi-skonczyc-renaulta-budowa-trwala-pon/

A także zapraszam do obserwowania mojego tagu: #modelarskarzeznia

Jak masz kilka palców i przynajmniej jedno oko to nie widzę przeciwwskazań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@DanteMorius: Dzięki
@Koobaj: Stary, teraz jest tyle materiałów i poradników, że powrót do hobby to czysta przyjemność. Na forach modelarskich jest taki poziom merytoryczny i kultury osobistej, że wciągnie Cię to od kopa. To mój plastikowy is2, w zasadzie po 3 latach od powrotu do hobby @Rzeznik124: gratulacje, czytałem i nie mogę wyjść z zachwytu. Kartonowe modele to inna liga ()
Pobierz genkamyk - @Koobaj: Stary, teraz jest tyle materiałów i poradników, że powrót do hobb...
źródło: comment_1599547532WxCn2zQ72WuqBrJg1lLYdt.jpg
Stary, teraz jest tyle materiałów i poradników, że powrót do hobby to czysta przyjemność. Na forach modelarskich jest taki poziom merytoryczny i kultury osobistej, że wciągnie Cię to od kopa. To mój plastikowy is2, w zasadzie po 3 latach od powrotu do hobby


@genkamyk: Chyba się tym zajmę, jak tylko dzieciaki nauczą się samodzielnej samoobsługi.
Jak wybierać skalę? Czy jest jakaś wygrywająca popularnością?
Bardziej zaawansowani robią nadal modele z zeszytów, czy
@void1984: Nie wiem jak z kartonowymi, ja sklejam plastikowe i panzerka w 1/48 wydaje się najłatwiejsza na początek i najbardziej kompaktowa a zarazem można zrobić niezły detal. Najbardziej popularne są 1:35 panzerka i 1:48 samoloty
@void1984 pozwolę sobie odpowiedzieć bo chyba chodzi Ci o modele kartonowe. Sprawdź sobie konradus.com to zobaczysz jak piekne modele można robić w tzw standardzie czyli bez malowania i projektowania od zera. Skala w kartonie jest uzależniona od tego co to ma być. Pancerka to 1:25, lotnictwo 1:33, a okrety 1:100,1:200 i 1:300. Inne skale w modelarstwie kartonowym występują rzadko