Wpis z mikrobloga

na pierwsza fure do 5k passat b5 w dieslu vs honda civic vi w benzynie gdzie najistotniejszym czynnikiem jest oszczedzanie pinionszkow na wszystkim. glownie na dojazdy do szkoly bedzie auto uzywane. bo stary mi tu gada ze "jo te passaty to dobre sa birz passata a nie ta honda ci sie rozleci po tygdoniu" xD . a ja sie na samochodach nie znam to nie wiem szczerze co poczac a chialbym cos kupic tak zebym potem se w brode nie plul ze moglem co innego.
#samochody #pierwsze4kola

jaka fura na pierwsze auto?

  • volkswagen passat b5 40.6% (26)
  • honda civic vi 53.1% (34)
  • inna (komentarz) 6.3% (4)

Oddanych głosów: 64

  • 29
@zajunc: no czaje czaje bo widze ze juz 3 raz to piszesz xd zgadzam sie z tym co mowisz bo nawet jakby faktycznie civic wyszedl troche drozej (a z wyliczen wynika ze niekoniecznie tak jest) to bym go bral dlatego ze latwiej mi bedzie przy nim pomajstrowac samemu + dobrze wyglada
@OjTakByczq: nie bierz Civic bo będzie zgnity w tych pieniądzach nawet jak tego nie będziesz widział. Naprawy mechaniczne mogą być problemem ze względu na korozję. Za 5k szukaj jak najmłodszego samochodu najlepiej z takich które miały ocynk. Wtedy większą szansa, że nie będzie zgnity. Odpuść sobie również diesla przy tych pieniądzach bo to będzie drogie w naprawie w razie czego a przebieg w tej stawce cenowej wskazywać będzie na remont konieczny.
@OjTakByczq: Jak zależy Ci tylko żeby jeździło i się nie psuło to Civic, patrz tylko czy podłoga daje rade i podłuznice nie zgnite. Jak wolisz jeździć troche bardziej komfortowo to Passat. Miałem klika Civików i na pierwsze auto jest zajebisty bo nie licząc rudej, wymieniasz tylko klocki,tarcze,płyny i czasami jakieś sworznie,tuleje. Jak masz troche smykałki to wszystko sam naprawisz. Spalanie ja w swoich robiłem od 6l do 14l ( ͡°
@OjTakByczq: nie bierz diesla jak to pierwsze auto i tak w koło komina będziesz jeździł. Moze stare benzynowe 1.4 będzie Ci palić 8-9 ale TDI na krótkich trasach tez nie będzie super wydajne wiec raczej do tych mitycznych 5l/100 nie zejdziesz..

Passat niby fajny bo to już kawał samochodu ale takie małe japońce są super na pierwsze auto. Civicow raczej bym unikal - często są zajeżdżone, ale jakaś Toyota albo Nissan,