Wpis z mikrobloga

Kolejna fascynująca sytuacja z #sekretariat

W głębi sekretariatu, za szafą, pracuje czasem pani kadrowa- żywotna babka koło 70-ki, posiadająca ogromną merytoryczną wiedzę, zawsze miła i uśmiechnięta. Ale tym razem mnie zaskoczyła :D

Siedzę, wklepuję dane. Słyszę, że otwierają się drzwi, wchodzi ksiądz. Podchodzi do mojego "okienka" i bez żadnego przywitania pyta czy bym mu dwóch kopii dokumentu nie zrobiła. Dobra, zrobię mu, mimo że xero w pokoju nauczycielskim działa.
Dostał kopię i wyszedł.
I nagle słyszę głos wydobywający się zza szafy:
- A dlaczego księdzu "szczęść boże" nie powiedziałaś?

Trochę skisłam xD ale mówię jej spokojnie, że to on wszedł do pomieszczenia, w dodatku z prośbą i to on powinien się przywitać.

- NO ALE TO JEST KSIĄDZ. Nieładnie zachowanie.

Ekhm, kto ma rację?? #savoirvivre #pytanie
  • 102
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 53
@emilkos8: Ten kto przychodzi do kogoś winien się grzecznie przywitać, Ty mogłaś to zrobić w formie upomnienia jak już ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@emilkos8: @Kokomango: To że ktoś się nie zachował do końca poprawnie nie zwalnia Ciebie z dobrego zachowania. Wypada się przywitać na początku spotkania, ksiądz tego nie zrobił - faux pax, może był zamyślony. Ale Ty wciąż możesz to zrobić. Jeżeli jesteś katoliczką „szczęść Boże” jeżeli nie „Dzień dobry”. Przy czym nie jest to jakaś tragedia, cała sytuacja była najwyraźniej mocno koleżeńska i raczej nikt tutaj nikogo nie uraził. Wiec reakcja
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 298
@emilkos8: xDDD
Ich pokolenie uważa, że ksiądz jest najwyżej w hierarchii społecznej. Na wioskach ksiądz ma wiekszy autorytet niż sołtys, ksieciunio wchodzi to masz go powitać bo to ksiądz xD
On wchodzi więc on powinien powiedzieć 'dzien dobry'.
  • Odpowiedz
@emilkos8: jeżeli nie padłas krzyżem w celu ucałowania obuwia księdza zachowałas się jak gbur, mógłby wtedy nawet i na ciebie splunąć, a to zaszczyt jak mało co ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@emilkos8: Zwykle jak ktoś tak robi wobec mnie, przyłazi po coś albo zagaduje bez przywitania to mam już w nawyku spojrzenie w oczy i takie intensywne "dzień dobry" albo "ciebie TEŻ miło widzieć" XD
  • Odpowiedz
@emilkos8: Kiedyś jeździłem robić inwentaryzacje pod stacje BTS, często były na wieżach kościołów, zawsze do księży mówiłem "dzień dobry" i zawsze mi odpowiadali "dzień dobry".

  • Odpowiedz