Wpis z mikrobloga

Hej, bawie się asp.net core mvc i strasznie przeszkadza mi to jak bardzo UserIdentity jest powiązany z entity framework. Postanowiłem to zrobic po swojemu. Udało mi sie zrobic logowanie, rejstracje i wylogowanie jednak jest rzecz ktorej nie moge zrozumiec. Auth middelware absolutnie olewa mojego usera gdy uzywam AuthenticationAttribute. Mimo ze User.Identity.IsAuthenticated jest na true to zawsze przekierowuje mnie na strone logowania. Utworzyłem swój UserStore, RoleStore, UserManager i SignInManager. Aktualnie moj user nie zawiera żandnego role ani claim. Ktos ma pomysł jaka moze byc przyczyna? Popadam juz w obłęd przegrzebując source cody asp.net core na githubie. #csharp #dotnet #dotnetcore #programowanie #webdev #mvc
  • 2
@kywmn ja może trochę odbiegnę od tematu bo nie mam pomysłu jak Ci pomoc. Ale zapytam na czym swoi twój frontend? MVC? Z tego co piszesz to chyba tak. Bo ja robię w angularze i tylko identity do utworzenia jwt tokenu używam. a będę chciał kiedys refresh token używać to może cos sie od ciebie dowiem w sowim czasie jakbyś sie tym zajmował.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kofaniutki_misio: Tak mvc przy po prostu webapi i jwt problem jest bardzo prosty i jest jego milion rozwian w sieci. Niestety mvc jest dużo mniej popularne i wszystkie materiały są wtórne lub tylko o podstawowych podstawach. Dokumentacja też ssie. Najwięcej się dowiedziałem z kodów źródłowych.