Wpis z mikrobloga

Jakie miejsca we Włoszech polecacie ? Głównie chodzi o widoki , klimat , ładne uliczki , miasteczka. Nie muzea czy koscioly. Miejscówki jakie chcemy zachaczyc to Rzym , Neapol , Sorronto i Sycylia. Czy jakieś fajne przeprawy promami , aquaparki itd. lecimy koniec wrzesnia. Z góry dzięki za wskazówki.
#wakacje #wlochy #pytanie #rzym #neapol #sycylia
  • 5
  • Odpowiedz
@Kamilex97: Matera na mnie zrobiła duże wrażenie, zahaczyliśmy po drodze na Sycylię, bardzo klimatyczne miasteczko, polecam w ogóle znalezienie hotelu w Sassi, świetny klimat wieczorem. Bardzo klimatyczna jest też Perugia, z mniejszych miasteczek Montepulciano. W Perugii zresztą jadłam mój najpyszniejszy obiad we Włoszech ʕʔ Palermo ma ciekawy klimat, chociaż nie wiem czy o to ci akurat chodzi xD Przyjemnie mi się też spacerowało po Syrakuzach. Z Sycylii
  • Odpowiedz
@Kamilex97: Nie byłam tam długo, więc to tylko subiektywne wrażenie, ale było bardzo nietypowo :p trzymałam się starego miasta, tam miałam hotel i tam łaziłam na zwiedzanie i po knajpach, było głośno, kolorowo, jacyś murzyni tańczyli cały czas na ulicy, dużo żebraków, jakoś taka atmosfera, której w sumie nie widziałam w innych miastach na Sycylii. Nie wiem jak będziecie podróżować swoją drogą, ale jeśli samochodem to większość miast we Włoszech ma
  • Odpowiedz
@Kamilex97: ja na Sycylii polecam Taorminę i miasteczko nad Taorminą - Castelmola (fotka w linku). Maluśkie miasteczko, ale mega urokliwe, położone dość wysoko, więc masz kosmiczne widoki na pół Sycylii. Nie kręci się tam jakoś bardzo dużo turystów, bo wioska typowo "wjechać, zobaczyć, zjeść tiramisu w kawiarni i na dół" (do Taorminy).
Taormina to już turystyczna miejscowość. Oczywiście piękne, kolorowe, głośne. Palermo też ma swój klimacik.
FanaticoRosso1910 - @Kamilex97: ja na Sycylii polecam Taorminę i miasteczko nad Taorm...

źródło: comment_15994978447ynW3IxYXaljUhAomxOAJh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kamilex97: YMMV, ale na mnie mega wrażenie zrobiły Pompeje - bo masz po prostu całe miasto - ze wszystkim, od amfiteatru po burdele. Z tego co pamiętam to do głównego wejścia kolejki jak cholera, ale było boczne, którym wchodziło się z marszu.

Można się wybrać na Capri, a jakbyś był, to fajnie się przepłynąć motorówką dookoła wyspy. Neapol to pomieszanie ładnej starówki i Afryki w okolicach Piazza Garibaldi; warto tak czy
  • Odpowiedz