Wpis z mikrobloga

Mirosławy, cieknie mi z kibla ( ͡° ʖ̯ ͡°) (miejsce wycieku zaznaczone w kółku)

Da się to ogarnąć kompletnie bez znajomości hydrauliki/budowlanki oraz bez kupowania narzędzi o równowartości wizyty hydraulika?

Nie wiem czy szukać całej takiej rury czy tylko tej obręczy na końcu i czym to uszczelniać, jak to zdjąć, jakie narzędzia nic.

Jakieś rady? Zastanawiam się czy z drugiej strony też to nie puści niedługo, nie wygląda to dobrze (już pomijam estetykę)

#hydraulika #remontujzwykopem #remont #kibel #pomocy
noekid - Mirosławy, cieknie mi z kibla ( ͡° ʖ̯ ͡°) (miejsce wycieku zaznaczone w kółk...

źródło: comment_15993294358ZHG0WcZsoQ2RGrdD1MBj1.jpg

Pobierz
  • 30
@zbanowanyzapaste: to brzmi jak sposób na przetrzymanie, wolę zrobić od razu, cieknie tylko po spłukaniu, więc korzystam tylko z drugiej toalety i jakoś to przeżyję bez robienia na dwa razy, ale dzięki za sugestię

@Felonious_Gru: o panie, cieknie jak z kranu, u mnie to tak z 20 ręczników papierowych i do sucha zebrane, ale po każdym spłukaniu od nowa to samo

ładne płytki


@Felonious_Gru: kupiliśmy dom z drugiej ręki,
@noekid w środku jest uszczelka, zdemontuj i wymień na nową, sprawdź czy harmonijka nie jest pęknięta. I takie połączenia faktycznie lepiej mieć na sztywno, lepiej wymienić na kolanka. Tylko uważaj bo przy kiblu pewnie jest 90mm a przy podłodze rura wygląda na 110mm.