Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mireczki, mam problem z takim pytaniem ze studiów. Ktoś naprowadzi w jaki sposób mogę to uzyskać?

Mam podane oświetlenie RGB, dla R=111, G=222, B=333 i IR=444[lx]. Mam powiedzieć jakie wartości pojawią się na magistrali i2c?

#led #elektronika #arduino chociaż chodzi o sensor w telefonie #pytaniedoeksperta #programowanie #pytanie #studia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f537c388679b6c666e7ac4f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 9
jakie wartości pojawią się na magistrali i2c


@AnonimoweMirkoWyznania: żadne, i2c jest magistralą master-slave, sensory to slave. Master musi je odpytać o wartości konkretnych rejestrów. Jak i jakich dowiesz się z datasheetu tajemniczego sensora którego typu nie podałeś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: W RGB wartości są od 0 do 255. Zatem wartość B jest nieprawidłowa (nie wiem jak IR, bo nie wnikałem co to za parametr).

Najlepiej podaj pełną treść zadania, bo podejrzewam że mogłeś coś pominąć, bo uważałeś to za mało istotne.
@alexx600:
Może opiszę szerzej o co mi chodzi.

Zazwyczaj jak mówi się o RGB to mamy na myśli 8 bitów na każdy z kolorów (nie było sprecyzowane czy składowe RGB są na 8, 12, 16, 24 czy 32 bitach). Skoro mowa o ledach to raczej nie spodziewałbym się więcej jak 8 bitów. A na 8 bitach możemy zmieścić 256 wartości (od 0 do 255).
Skoro u OPa wartość B (czyli niebieskiego)
@BoKoR: Rozumiem o co Tobie chodziło. To że zazwyczaj skalujesz kolor do 255 i np. Kodujesz sobie w hex na www.

Nie zmienia to jednak faktu, że w tym zadaniu jest inaczej (333 tak nie zakodujesz)

W i2c wysyłasz po jednym bajcie.
To czy zakodujesz w uint12 czy w uint16 nie zmieni tego, że musisz wysłać 2x 8 bitów.

To że wartość kodowana na 24 czy 32 bitach wątpię.

Sa scalaki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@alexx600: no właśnie wiem ze 333 tak sie nie zakoduje i trzeba by bylo uzyć 2 bajtow.
Bardziej podejrzewam, że OP pomyślał sobie: "zmienię sobie wartości na inne i napiszę z anonimowych aby nauczyciel nie połapał się, że nie umiem tego zrobić. Przy B mam wartość 250, to zamienię ja na 333 i będzie git."
No i my już drugi dzień dyskutujemy o tym czy wartości są wysyłane na jednym czy