Wpis z mikrobloga

Jak dokładnie działa respawn potworów w Gothic 2 NK? Wiem, że nowe potwory pojawiają się z każdym nowym rozdziałem, ale co się dzieje gdy potwory nie były ubite w poprzednim? Np. w 1. rozdziale w danym miejscu jest 1 wilk, a w 2. respią się w tym miejscu 2 kolejne. Jeśli w 1. rozdziale nie ubiję wilka, to w 2. będą tam 3 wilki czy 2?
#gothic
  • 15
  • Odpowiedz
Testów nie robiłem, ale wydaje mi się, że stan potworow jest jakby uzupełniony, czyli respią się tylko te wcześniej zabite. Oczywiście respawn dotyczy tylko tych bazowych jak wilki, polne bestie, ścierwojady. Z tego co widziałem wargi i cieniostwory nie zostają zrespione ponownie w następnym rozdziale. Co więcej wydaje mi się, że w drugim rozdziale nawet te ścierwojady w dolinie gdzie siedzi Lester na początku gry nie wracają, tak samo we wszystkich jaskiniach
  • Odpowiedz
@kanapkazpomidorem:

Np. w 1. rozdziale w danym miejscu jest 1 wilk, a w 2. respią się w tym miejscu 2 kolejne. Jeśli w 1. rozdziale nie ubiję wilka, to w 2. będą tam 3 wilki czy 2?

3, zabijanie potworów na określonym etapie nie wpływa na ich respawn
  • Odpowiedz
@kanapkazpomidorem:
Co rozdział pojawiają się nowe potwory.
Wcześniejsze niezabicie potwora nie będzie wpływało na ilość nowych potworów.
Ale nowe stwory mogą stać się agresywne wobec starych ze wcześniejszych rozdziałów i je zaatakować i zabić (istotne przy maxowaniu postaci) np. wilki, czy zębacze zaatakują ścierwojady i szczury, a topielce będą atakować gobliny.
  • Odpowiedz
@Rodjer: Jesteś pewien?

Mi się wydaje, że jeżeli np nie wyczyścisz bagien w Jarkendarze przed IV rozdziałem, to błotne węże itd nie zrespią się ponownie (i dlatego ja zawsze na wszelki wypadek cały Jarkendar czyszczę zaraz po zdobyciu Szponu Beliara.

@kanapkazpomidorem: Co do innych potworków to respią się co rozdział w tych samych ilościach, tylko tak jak mówię, nie mam pewności co do bagna w Jarkendarze.
  • Odpowiedz
@kanapkazpomidorem: jest tak jak mówisz, co rozdział nowe potwory dodają się do poprzedniej puli ALE wiem, że są sytuacje w fabule, które powodują respawn przeciwników bez zmiany rozdziału. Miałem tak gdy poszedłem do Saturasa zanieść ornament z Laresem w pierwszym rozdziale i jak wyszedłem z piramidy były nowe moby na całej mapie
  • Odpowiedz
@kanapkazpomidorem: Za gimbusa przechodziłem grę na kodach + F8 latanie. Potem się dziwiłem dlaczego w ostatnich rozdziałach miałem całe Khorinis #!$%@? w potworach (nie było wybijane w rozdziałach)
  • Odpowiedz