Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Mój stolarz upiera się, że takie cięcie jest zgodne ze sztuką bo piła przecież jest okrągła i z którejś strony musi wyjść taki rowek. A wyrzynarką będzie poszarpana krawędź. Jak na moje oko to czyste lenistwo. W ramach naprawy proponuje że mi to zaszpachluje. (°°

#stolarstwo #zalesie
prawilna_zielonka - Hej Mirki. Mój stolarz upiera się, że takie cięcie jest zgodne ze...

źródło: comment_1599057641hFtysgnH4tUEK1GoFCPyHF.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prawilna_zielonka: niezgodnie. większa część docinam piła, zatrzymuje wcześniej i sama końcówkę robi się wyrzynarka, ząb do góry lub w dół w zależności która strona będzie widoczna. jeśli obie to jest to do zrobienia raczej na warsztacie tylko
  • Odpowiedz
@prawilna_zielonka: jak się robi takie wycięcia to się nie dojeżdża piłą do końca i resztę odcina wyrzynarką tnąc od strony mniej widocznej + mocna taśma która zadziała antyodpryskowo. W wersji droższej oczywiście cnc i wycięcie idealne. Chłop s--------l to niech wymienia szafkę. Z ciekawości co Ci tam jeszcze z-----i?
  • Odpowiedz
wyrzynarką będzie poszarpana krawędź.


@prawilna_zielonka: teoretycznie ma racje, praktycznie to jak już jest zbyt leniwy żeby dociac piłka ręczna to wyrzynarka + pilnik, zrobiłem sobie kilka mebli amatorsko i nie wyobrażam sobie odwalić takiej fuszerki
  • Odpowiedz
ale na logikę, przecież płyta meblowa ma z 18mm grubosci. Na takiej grubości, przy okrągłej pile o standardowej średnicy 190mm, na pewno nie wyjedzie aż tak.
Zibaczyl że się nie znasz i tyle, niech poprawia i nie ma wymówek że piła tyle zbiera
A nawet jeśli to odcina mniej i ostatnie kilka mm pilnikiem. A dobrze ustawiona wyzynarka z dobrym brzeszczotrm nie wylupie krawędzi.
  • Odpowiedz
@prawilna_zielonka: wyżej koledzy już napisali - lenistwo. Powinien dociąć z jednej do odpowiedniego miejsca, a resztę np. wyrzynarką z odwrotnym zębem i nic nie będzie poszarpane

pokaż mu wyrzynarkę nanoblade

@barwus: jak źle użyje to z jednej i tak będzie poszarpane.

a okleina na zgięciu nie będzie odchodzić

@BaRi: widać, że cięta, bo ostry kąt. Jak dobrze wklejona to nie odejdzie. Mam oklejane blaty w kuchni
  • Odpowiedz
@prawilna_zielonka to chyba ten majster nie wie, że do wyrzynarki ma różne noże w zależności która strona ma być ładna, niech dorabia drugą jak sam nie potrafi to są firmy które zrobią za niego odpowiednio licząc kawałek formatki ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz