Wpis z mikrobloga

via Android
  • 3
@Bulczan Przeczytaj komentarz powyżej swojego. Modlitwa i wiara w "magicznego przyjaciela" bardzo często zwalnia ludzi z działania, aby sobie samemu pomóc ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Przeczytaj komentarz powyżej swojego. Modlitwa i wiara w "magicznego przyjaciela" bardzo często zwalnia ludzi z działania, aby sobie samemu pomóc ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Kempes: No przeczytałem i niczego nowego się nie dowiedziałem. Wszystko zależy od sytuacji. Są ludzie, którym modlitwa pomaga, a są ludzie, którym "pomaga". To jedynie łamie twój argument argument mówiący o tym, że każda modlitwa jest bezużyteczna. A może użyjesz swoich własnych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kempes: a nieprawda. Modlitwa pomaga. Osobie, która się modli. Bo czuje się lepiej. Jakby to nazwać wschodnia medytacja to byście się do tego pałowali ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 1
@xhxhx Piszesz ładnie, składnie, kulturalnie, ale mam wrażenie, że w ogóle nie rozumiesz ludzi, którzy się modlą. Mogę się mylić ale dla mnie wygląda to jakbyś , wiedzę o osobach, które się modlą brał z internetu bądź z najbardziej skrajnych przypadków, które rzucają się w oczy. W modlitwie nie chodzi o to by prosić, tłumaczyć się, przepraszać, usprawiedliwiać. Jak tutaj jakiś kolega pisał wydaje mi się, że modlitwę można porównać do
  • Odpowiedz
@Kempes: a nieprawda. Modlitwa pomaga. Osobie, która się modli. Bo czuje się lepiej. Jakby to nazwać wschodnia medytacja to byście się do tego pałowali ( ͡ ͜ʖ ͡)

@FrasierCrane: Tak? To jak będziesz miał raka to się pomódl, zamiast iść do lekarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ordo_Publius: a modlitwa wyklucza lekarza? Co za prymitywne myślenie. Tacy ludzie
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius:
Powtórzę się:

a modlitwa wyklucza lekarza? Co za prymitywne myślenie. Tacy ludzie jak ty to mnie przekonują, że nie mają pojęcia o wierze, nigdy nie wierzyli, a mają na ten temat najwięcej do powiedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bulczan: Skoro modliwa działa, to po co Ci medycyna? Czyżby nie działała? Czyżby było to placebo?

Jak ktoś myśli, że za pomocom modłów może zmieniać świat, leczyć oraz wpływać na rzeczywistość, to wypadałoby go wreszcie doedukować.
  • Odpowiedz
Jak ktoś myśli, że za pomocom modłów może zmieniać świat, leczyć oraz wpływać na rzeczywistość, to wypadałoby go wreszcie doedukować.


@Ordo_Publius: Modlitwa jak najbardziej wpływa na rzeczywistość, ale to nie jest obiekt typu lampa dżina, że możesz sobie zażyczyć co chcesz i się spełni. Jak byłem mały, wierzący i bałem się poruszać na dworze po ciemku to modliłem się "Aniele boże..." , czułem się odważniejszy ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius:

1. Wchodzisz na górę, już nie dajesz rady.
2. Jako wierzący przypominasz sobie o cierpieniu Chrystusa i mówisz "ja nie dam rady?"
3. Postanawiasz pójść dalej, bo Jezus giga kox, a ty nie bedziesz pi***.

Masz realny wpływ. Wiesz jak działa motywacja? Każdego motywują inne rzeczy, jak ty chcesz wmawiać ludziom co ich motywuje i jaki coś ma na nich wpływ to ty potrzebujesz się doedukowac ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Bulczan
1. Ktoś potrzebuje twojej realnej pomocy.
2. Zamiast mu pomóc postanawia aż się pomodlić w intencji jego potrzeby #mikromodlitwa
3. No i gites, odprawiłem swoje czary i jest Ok ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
1. Ktoś potrzebuje twojej realnej pomocy.

2. Zamiast mu pomóc postanawia aż się pomodlić w intencji jego potrzeby #mikromodlitwa

3. No i gites, odprawiłem swoje czary i jest Ok ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Kempes: wyżej pisałem, że to nie lampa dżina od życzeń
  • Odpowiedz
Motywacja przez psychologię, czego nie rozumiesz? Tam nie ma nic magicznego, ani boskiego.


@Ordo_Publius: no to sam teraz przyznałeś, że jednak motywuje czyli ma realny wpływ ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz