Wpis z mikrobloga

Jaki rozmiar ramy wybrać przy wzroście 178 cm ? Będzie to pierwsza szosa, przy wszystkich kalkulatorach wychodzi M ale na początek podobno epiej wybrać większą ramę dla lepszego komfortu
#rower #szosa
  • 14
  • Odpowiedz
@krymic1991: Jak weźmiesz M to jest 51% szansy że i tak będzie duża :). Jakiś czas temu widzialem statsy, że większość ludzi jeździ na za duzych szosach / gravelach :). Jak usiądziesz na rowerze, najlepiej popedałuj w sklepie na trenażerze. Kąt pod pachą powinien być max 90 stopni, a nawet mniejszy (nigdy otwarty).
  • Odpowiedz
@krymic1991:

na początek podobno epiej wybrać większą ramę dla lepszego komfortu

() Kto to wymyślił?
Producenci jakieś kalkulatory wprowadzają, udostępniają tabelki a i tak zawsze znajdzie się ktoś kto wie lepiej.
  • Odpowiedz
  • 6
@krymic1991 no jakoś słabo widzę ten lepszy komfort skoro rama będzie dłuższa i będziesz bardziej wyciągnięty. Idź do sklepu się przymierz a nie szukaj w internecie. Rozmiary mogą być różne w zależności od producenta.
  • Odpowiedz
@krymic1991: Apropo właśnie tabelek, mam Trek Emonda ALR 5 Disc 2019, według tabelki Treka byłem idealnie w środku rozmiaru 54. Gravela mam 52 i na gravelu robiłem bike fitting. Z tego co wyszło na gravelu, to ta moja Emonda 54 jest kurła sporo za duża i bede musiał wsadzić mostek 40mm (oryginalnie jest chyba 90mm).
Wiec tabelki to też tak o kant dupy :).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@uysy: porównywanie rozmiarów ram różnych producentów na podstawie oznaczeń rozmiarów ma niewiele sensu. Co masz za gravela?
  • Odpowiedz
Nie porównuję 2 roznych rowerów, tylko to jak bardzo rozjechane są tabelki


@uysy: nie tabelki tylko nazewnictwo rozmiarów. Niektórzy podają wymiar tt, niektórzy st, inni z kolei jakieś rozmiary literowe jak w ubraniach. A i tak wszystko się rozchodzi o geometrię jako taką oraz osobiste preferencje. Ja np. mam teraz 'za mały' rozmiar szosy i jest w sam raz.
  • Odpowiedz