Wpis z mikrobloga

@czu_mi: o oddaniu wszystkiego biednym, raczej nie. Jak już, to żeby się dzielić. Ale o skromności raczej tak, a to na pewno skromnością nazwać nie można. No chyba że jakoś wyrwane z kontekstu, może to inicjatywa wiernych. W sumie to tylko zdjęcie, więc nie wiadomo do końca.
@Leninzone: bogatemu trudniej przez ryzyko nadmiernego przywiązania. Uzależnionemu to już w ogóle, bo stawia bogactwo wyżej niż Boga. Dlaczego sam fakt posiadania dużego majątku miałby być zły? Liczy się postępowanie a nie stan konta. Jeśli komuś hajs przeszkadza w kochaniu innych ludzi to niech się go pozbędzie.
@czu_mi: W kościele, jak w każdej organizacji hierarchicznej, prędzej czy później utworzą się różne grupy. Grupy wpływu, grupy nacisku i grupy lizania się po jajach. Gdy to się stanie, nie awansują w hierarchii najczystsi moralnie, tylko najbardziej ambitni.
@szunis: No ale ja nie sieje propagandy jak to ma pis w zwyczaju bez żadnych źródeł i dyskusji. Nie bronie tego zachowania jak faktycznie nie jest to fake, ale nie podajesz żadnego źródła i nie wchodzisz w polemikę a wygląda to na mocny fake.
@szunis: Co z tego, że wkleiłeś zdjęcie, że komunikuje? Jak to ma potwierdzić moją teorie, że ten podnóżek z poduszki to fake? Już nie wspomnę o tym, że twarzy nie widać jak wysiada z tego samochodu.