Wpis z mikrobloga

@dzieju41: jesli grasz malymi kwotami to graj na trading212. ja mam i nie narzekam. masz konto invest i cfd. na invest nie masz prowizji. A jesli masz sporo gotowki to zaloz konto na Exante. Male prowizje i duzy wybor aktywow
@minor983: jeśli chodzi o > ja gram tylko nasdaq - to miałem na myśli o spółki notowane w usa. Obecnie posiadam MasterCard, Alibabe, Micron. Przed pandemia wyzbyłem się Microsoftu. A teraz poluje na Intel.
@xz2580: a czy trading212 to jakaś bezpieczna firma? Pierwszy raz o niej słyszę a nie chciałbym wpakować dużej kwoty w coś co może się zwinąć :D z tego względu trochę nie ufam revolutowi. Czy są objęci jakimś nadzorem? Dzięki za info!
@pkub: dlaczego microsoftu? moim zdaniem ta firma jest najpewniejsza. Od lat jest liderem i moim zdaniem apple zgasnie a wlasnie microsoft bedzie caly czas w czolowce. Moze nie liderem ale zawsze w czolowce
@dzieju41: Cytyje z strony: Przewalutowanie z waluty rynku na PLN następuje wyłącznie dla zrealizowanych transakcji; zlecenia nie zrealizowane nie podlegają przewalutowaniu.
Przewalutowanie wartości transakcji następuje z zastosowaniem kursu brokera zagranicznego KBC Bank NV. Kurs brokera zagranicznego określany jest na podstawie średniego kursu Reuters aktualizowanego co pół godziny (mid-Reuters) i odpowiednio powiększany lub pomniejszany o marżę brokera zagranicznego. Kurs Reuters jest dostępny na https://www.reuters.com/markets/currencies.
Osobiscie przy zakupach akcji za około 100k nie
@minor983: bo spieniężałem się przed wybuchem pandemii :), niestety potem przegapiłem dołek by odkupić o wiele taniej akcje bo byłem w Meksyku na wakacjach. Obecnie na długi termin również bym kupił ale uważam że są lepsze akcje które można kupić, które aktualnie zanotowały dołki np. wspomniany wyżej Intel.