Wpis z mikrobloga

@wwwooo: tee ale taką ściemę to przecież nawet przez worek foliowy widać, czy juniora co mięsa nie widział po zakupy ktoś wygonił? ale fakt że ostatnio sklepowy schab to schab z wszystkim co się utnie w okolicy
  • Odpowiedz
@Sahkez: chyba mu o to chodzi ze jest gorsze jakościowo, tak samo jak są zniżki na mięso i np w biedrze kurczak po 8 zł za kg. Wtedy wiem żeby go omijać.
  • Odpowiedz
@theodolit: ale mi na takim mięsie właśnie zależy, jest ono idealne na steki z grilla. W sklepie specjalnie wybieram kawałki z jak największymi przerostami. W normalnej sprzedaży nie dostępne bo albo mamy czysty schab (idealny na kotlety w panierce) albo już karkówkę. Co prawda w bardzo dużych sklepach można dostać takie kawałki jako kotlety z kością ale jak pisadłem wcześniej cena to > 25zł za kg.
  • Odpowiedz
@kajfos: to jest normalne pełnowartościowe mięso. Myk polega na tym, że to nie jest schab, na schab trzeba by okroić wszystko to co jest poza okiem. W przypadku kawałka ze zdjęcia ponad 50%. Promocja ma też zachęcić klientów by przyszli do sklepu i kupili inne produkty. W reklamie ładnie to wygląda, schab za 10zł.
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: @wwwooo: nie wiem czy tam gdzie mieszkacie są sklepy marki "Prosiaczek" ale mają tam "Schabowy szefa kuchni" (or smth) i jest to pięknie przycięty schab z kością i elementami karkówki. O MUJ BORZU
Do tego Ciao Carb panierka błonnikowa i... tego się nie da opisać

EDIT: chyba tylko kuj-pom mają sklepy
  • Odpowiedz
@mitchumi: pewnie tak bo na południu nie kojarzę. Ale zgadza się, schab taki jak na zdjęciu + kość to jest obok boczku napieprzy kawałek ze świni.
  • Odpowiedz
@Pies_Benek: tak to ostatnio wygląda na promocjach schabu w kawałku w popularnych sieciach na L i B. Chodź taki ładny trzeba poszukać. Te kawałki pakowane są w przeźroczyste worki, z jednej strony ma przypominać schab z tłuszczykiem a z drugiej wyglądać jak karkówka.
  • Odpowiedz