Wpis z mikrobloga

Przeczytałem już chyba sporo i kompletuję zestaw.
Antena 90cm montaż balkonowy
potrzebuję od was pomocy w doborze konwertera twin z funkcją UNICABLE i szumem własnym na poziomie 0,1 dB
Jeśli to jest unicable to ze złotego złącza w konwerterze puszczam kabel antenowy. Musze go puścić pod drzwiami balkonowymi na razie więc na tej linii będzie jeszcze taki dynks który spłaszcza go pod drzwi.
Na końcu dekoder Zgemma H9.2S z obsługą unicable.
Rozumiem, że można wszystko pociągnąć jednym kablem i na oscam nagrywać i oglądać niezależnie kanały.
Dobrze wszystko rozumuję?

#oscam #satelita #cccam
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@glk44: Tak dla wyjaśnienia - Unicable faktycznie pozwala "puścić" jednym kablem sygnał do wielu głowic tunerów. Ale wraz jedna głowica pozwoli Ci odebrać sygnał z jednego transpondera naraz. Unicable tego ograniczenia nie obejdzie, więc przy dwóch głowicach tunera odbierzesz dwa transpondery naraz.
@mp107: chciałem sobie zostawić alternatywę w postaci tego drugiego złącza gdyby trzeba było podpiąć tam coś starego do innego pokoju. Dobrze to rozumuję?
Jeśli tak to brakuje mi tylko propozycji dobrego konwertera bo szukam i sam nie wiem co brać.
@mp107: czyli na tym jednym unikablu mogę nagrywać i oglądać niezależne programy czy tylko nagrywać ogladany. Wybacz jeśli to głupie pytania ale już mam mętlik spory. Im więcej czytam tym mniej mi się rozjaśnia
Bierz inverto, ewentualnie opticum scr tez da radę. Tunery zgemma łykają po jednej czest wiec stare scr ci starczy. Konwerter dcss to byłby przerost formy nad treścią