Wpis z mikrobloga

Hej mirki, czy początek stycznia/luty to dobry okres do szukania pracy w it? Aktualnie mam prace jako junior fullstack ale chciałbym przesiąść się na podobną ale lepszy kesz (aktualnie 4k netto na UZ) lub przejść całkiem w backend. Chciałem sobie dać czas na doszkolenie się maksymalnie ile dam radę właśnie do stycznia lutego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Są jakieś okresy w roku gdzie pracy szukać nie warto i vice wersa? Na rynku pracy dopiero 2 lata(jako dev 11 miesięcy) jestem i nie zauważyłem nic :/
#programowanie #praca #pracbaza #zmianapracbazy
  • 6
Ja u siebie nie widzę by miesiąc czy pora roku miały znaczenie jak się patrzy na całą branżę, segment. Zawsze ktoś szuka jak patrzysz tak szeroko. No może grudzień zawsze jest gorszy, bo część może już ma budżety wydane, święta itp.
Ze swojej strony polecam porozmawiać w obecnej firmie co musiałbyś zrobić by zarabiać ... (wpisz tyle ile byś chciał) Chyba, że firma słaba i są jakieś inne powody, że chcesz zmienić
@DeathDust98: W korpo najlepiej szukać właśnie styczeń/luty i lipiec/sierpień. Zazwyczaj wtedy wszystkie budżety zatrudnieniowe są odblokowane i przyjmują najwiecej ludzi :D Pod koniec każdego półrocza raczej przyjmowani są ludzie „must have”
@DeathDust98: generalnie sierpień/wrzesień chyba najlepsze na szukanie nowej roboty bo jeszcze przed zamknięciem budżetów i ewaluacjami a już po pierwszych szacunkach, dodatkowo wakacyjny okres często daje taki zastrzyk "kurde znowu mieliśmy dziurę przez wakacje, może by kogoś zatrudnić", a cała reszta miesięcy jest podobna - całkiem ok.