Wpis z mikrobloga

Byłem u rodziców wczoraj i mówią, że im internety nie działają na TV od 2,3 dni. Ok, rzucę okiem.

Najpierw krótki opis infrastruktury: ofiara to telewizor Sony KD-65XF9005 podłączony kablem LAN do Orange Shitbox... staroć totalny, wiesza się regularnie, Wifi chodzi słabo stąd kabel by filmy z NAS szły bezproblemowo. Niestety wymiana na lepszy model niemożliwa bo rodzice mają zabójczą prędkość max 10Mbit a realnie 5,5 Mbit :) Takie to kosmosy pod Warszawą.

Pierwsze kroki, restart routera, restart telewizora. Wchodzę w ustawienia sieci: LAN "Połączono", IP przyznane, wszystko cacy. Ale internetu brak: YT, IPLA nie bangla. Wchodzę w "Test połączenia": wszystko OK, nawet "Połączenie do internetu:OK ". WTF?
Zacząłem grzebać w ustawieniach routera Orange, nic nie poblokowane - na wszelki wypadek wymusiłem nowy adres z puli DHCP, przepiąłem też kabel w inne gniazdo. Nic - dalej to samo.

Dobra - z telefonu stawiam hotspot - podłączam TV przez Wifi. Podłączono i ... brak internetu :D WTF?
Przejrzałem wszystkie ustawienia z 10 razy - no musi działać.

No @cyper głupi telewizor Cię pokona mówię sobie? NI cholery. Zaczynam googlać. I trafiam na różne fora, ale nie opisują podobnego problemu. Aż w końcu trafiam na film na YT - oczywiście wrzucony przez Hindusa. Porada wg mnie totalnie z czapy, ale myślę - co tam, spróbuję. Zrobiłem jak na filmiku i działa. Mindfuck totalny.
Żeby nie trzymać was w niepewności powiem co trzeba zrobić - może kiedyś też trafi na taki problem :)
Należy zmienić USTAWIENIA DATY I GODZINY! W ustawieniach daty i godziny są 3 możliwości aktualizacji:
- brak
- z sieci (sygnalu) - cos takiego
- z internetu
Aktywna byla opcja numer 2 czyli z sygnalu (zakladam ze antenowego DVB-T). Po zmianie na czas "internetowy" wszystko ruszyło ;)

https://www.youtube.com/watch?v=7gKBbItYKqw - tu typek sugeruje wylaczyc aktualizacje, ale to u mnie nie zadzialalo. zrobilem zgodnie z najbardziej plusowanym komentarzem.
"Although disabling auto time-adjusting does not work for me.
However, use the "network time" resolves my problem."

#android #androidtv #sony #smarttv ?:)
  • 3