Wpis z mikrobloga

W tym wpisie możecie polecać dobre ale mało popularne seriale.

Ja zacznę od The Killing (Dochodzenie). Serial z gatunku kryminal, dramat. Krótki opis z wiki:

Tematem serialu jest śledztwo dotyczące zamordowania Rosie Larsen, porwanej nastoletniej dziewczyny. Jej ciało zostaje odnalezione w jeziorze. Dochodzenie prowadzi detektyw z wydziału policji w Seattle, Sarah Linden, a jej partnerem jest Stephen Holder. W fabule serialu przedstawione są trzy wątki – detektywów, rodziny Rosie (Stana, Mitch Larsenów oraz ich dzieci), a także polityków (podejrzanym o zabicie dziewczyny jest radny Darren Richmond, ubiegający się o urząd burmistrza).


Serial jest pod dosyć podobny do The Sinner pod paroma względami ale ogólnie jest lepszy moim zdaniem, także jak lubicie takie klimaty to mocno polecam.

Jeśli znacie podobne, śmiało polecajcie.

Niestety zniknął z netflixa w uk jakiś czas temu, a czy jest na Polskim tego nie wiem.

#seriale #kryminalne #netflix
rad00 - W tym wpisie możecie polecać dobre ale mało popularne seriale.

Ja zacznę od ...

źródło: comment_1598660439mX1oEO20hHipndQMJgHvuM.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@rad00: Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer
I Love You, Now Die: The Commonwealth Vs. Michelle Carter nie wiem czy to serial, bo ma tylko dwa odcinki.
  • Odpowiedz
@rad00: próbowałem oglądać. Pewnie spróbuję ponownie bo lubię kryminały ale jest jeden problem: Mireille Enos. Nie mogę patrzeć na tę aktorkę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rad00: The Killing jest amerykańską wersją duńskiego serialu Forbrydelsen. Moim zdaniem amerykańska się nie umywa do oryginału. Szczerze polecam obejrzeć oryginał.

Duńscy producenci nie kryli się, że pomysł na serial zaczerpnęli z Twin Peaks. Podobieństwa w samej produkcji nie bardzo widać. Policja znajduje martwą nastalatkę i to by było na tyle z zaczerpnięcia.

Jeśli chodzi o seriale kryminalne to polecam jeszcze: Most na Sundem - produkcja Duńsko- Szwedzka chyba (amerykanie
  • Odpowiedz
@rad00:
-Młody Papież, praktycznie nie słyszę żeby ktoś o nim wspominał, a warto obejrzeć.
-Limitless, anulowany po pierwszym sezonie, więc mało ludzi się nim interesowało. Przyjemny zabijacz czasu :)
-After Life, stosunkowo nowy, więc można było o nim nie słyszeć
  • Odpowiedz