Wpis z mikrobloga

#modelarstwo
mirki, jak namalować takie paski?
To że odmaskować taśmą maskującą to jasne, ale w jakiej kolejności? Samolot będzie miał kolor aluminiowy, to logiczne, że pod metalik idzie najpierw czarny, ale biała farba na czarnym już nie będzie taka biała. Jednak osobiście pomalowałbym całość w takiej kolejności:
podkład-czarny-biały miejscowo-czerwone paski-zamaskowanie-aluminium
Pobierz
źródło: comment_1598627517Zdy0TN4aRQZl4TlVIgwOZZ.jpg
  • 11
Ja bym dał podkład-czarny-aluminium-duży czerwony pasek-mniejszy biały pasek - dlatego, bo jestem leniwy i mniej maskowania;) Z tym, że ja robię bardziej czołgi, wiec nie wiem, jak to wyjdzie;)
@WLs40_462-62: Podkład → opcjonalny czarny (są czarne podkłady) → metalizer → wyznaczasz taśmami obszar do malowania →

a) jasny szary → biały → czerwony.
a) czerwony → jasny szary → biały.

Białego nie dajesz na kolory, a na szary. Jeżeli malujesz na metalizerach, to dajesz szary jako separator, bo niektóre metalizery słabo przyjmują kolor.

I na koniec jeszcze pytani – aerograf czy pędzel?
@koziolek666 ciekawa propozycja, na pewno popróbuję. Aerografem rzecz jasna, w sumie nie wiedziałem że wolno na metalikach jeszcze coś nanosić. A podkład już mam -jasnoszary tamiya. Słyszałem o tym całym scale effect i że nigdy czystego białego się nie stosuje. To dlatego ten jasnoszary pod niego?
@WLs40_462-62: Tak. Jasnoszary dajesz, żeby stłumić kolor pod spodem. Dopiero na to dajesz biały. Czysty biały jest bardzo trudny do nanoszenia. Będzie przebijać, będzie nierówny, w końcu nie będzie biały. Dlatego trzeba kombinować. Podobnie masz z żółtym, ale tutaj problem wynika z czegoś trochę innego. Żółty pigment może być albo toksyczny, ale dobry, albo nietoksyczny, ale słabej jakości.
@koziolek666: nawet nie wiedziałem tego o tym żółtym. A czarny jaki powinien być? Mam trzy:
Vallejo Model Air -chyba z wliczonym scale effect, bo jest to bardziej ciemnoszary niż czarny
MiG -głeboko czarny
Revell Aqua -czarny satzynowy