Wpis z mikrobloga

#mechatronika na AGH czy faktycznie jest ciężko?
Drogie Mirki dostałam się na mechatronikę na AGH i zastanawiam się czy warto ? Kumpel, który też skończył ogólniak i był na mechatronice w języku angielskim mówi że jest bardzo ciężko i zrezygnował po 1 sesji, bo nie był w stanie przejść fizyki i matmy. Odpiszcie czy rzeczywiście mechatronika w języku polskim na WIMiR jest też taka ciężka i trudno ją skończyć ? mam jeszcze czas by pójść na jakiś inny kierunek więc liczę na Wasze opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aga-europejska: to już od tego jak się uczysz zależy czy łatwo czy ciężko, ale przez 3 lata nie miałem żadnego warunku. I tak nie polecam kierunku, poszukaj czegoś innego póki masz czas
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aga-europejska: fizyka i matematyka będzie podobnie ciężka na większości technicznych studiów, tak czy inaczej trzeba przez to przejść. Ale nie słuchaj tych co narzekają, zwykle połowa odpada ale połowa też przechodzi. Weź sobie jakiś zbiór z matmy porób sobie trochę zadań od podstaw i będzie gitowka
@millo216: @aga-europejska: Dzięki nie pocieszyłeś mnie, ale to może lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) jestem po profilu ogólnym LO i nie wiem czy sobie poradzę
Dlaczego nie polecasz ? napisz coś więcej... co sprawia największy problem, a jakie przedmioty są najtrudniejsze , czy nie ma perspektyw po tym kierunku itp.?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aga-europejska: nie było większych trudności bo większość przedmiotów ledwo omawia tematy których dotyczy, został mi już tylko 7 semestr z jakimiś zapychaczami, a nie czuję żebym coś konkretnego umiał po 3 latach, dlatego wydaje mi się że są bardziej perspektywiczne kierunki na tej uczelni, chociaż za drugim razem szedłbym na UJ
@millo216: Perspektywiczne są chyba kierunki typowo informatyczne, ale ona mnie nie pociąga, więc nie mam pojęcia co jest bardziej perspektywiczne od mechatroniki ( czytałem że ona jest przyszłościowa więc choć dostałem się też na mechanikę i budowę maszyn na WIMiR to postawiłem na mechatronikę choć de facto nic o niej nie wiem wiem (,) ), może lepiej zostać na MiBM ? Jakie kierunki Twoim zdaniem są jeszcze