Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki,
Pytanie z dziedziny przepisów o ruchu drogowym. Czy jest jakaś mapa, która pokazuje, jaka na danym odcinku obowiązuje dopuszczalna prędkość? Nie mam na myśli nawigacji, lecz mapę, która zawiera takie informacje.
Zastanawiam się ze znajomym, jakie obowiązuje ograniczenie prędkości na danym odcinku, on twierdzi, że 70 km/h, ja, że już 50 km/h. Chodzi o al. Jerozolimskie w Warszawie, odcinek od ronda "Zesłańców Syberyjskich" do skrzyżowania z ul. ppłk. Mieczysława Sokołowskiego „Grzymały” zjeżdżając estakadą w stronę centrum.

c.....i - Cześć Mirki i Mirabelki, 
Pytanie z dziedziny przepisów o ruchu drogowym. ...

źródło: comment_1598620403bVmYROGnhwJ3a4X47KAZCB.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@ciuplowski: Ale nawet na mapach może być błąd. A to nie możesz sprawdzić sobie normalnie, używając przepisów? Na terenie całej Warszawy jest obszar zabudowany, czyli w dzień 50 km/h, wiadomo. Podwyższenie do 70 km/h obowiązuje od miejsca ustawienia znaku do najbliższego skrzyżowania. Skrzyżowaniem jest również złączenie lub rozwidlenie dróg. Zaraz zobaczę na google street view co tam stoi i czy coś to odwołuje.
  • Odpowiedz
@vertical: Dlatego uważam, że 70km/h kończy się na zjeździe z wiaduktu, gdy dochodzą kolejne pasy i od tego momentu obowiązuje już ograniczenie terenu zabudowanego do 50km/h. Aczkolwiek głowy nie dam sobie uciąć, dlatego chciałem się skonsultować lub znaleźć potwierdzającą to informację.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Ale od wiaduktu nad ul. Śmigłowca jest jedno złączenie odwołujące, potem jeszcze rozwidlenie i dopiero początek trasy OP-a. W dodatku nawet na trasie OP-a jest jedno złączenie obniżające prędkość do 50 o ile taka wcześniej nie była. Jak za tym złączeniem nie ma 70 to znaczy że jest 50, a jak przed tym złączeniem nie ma 70 to też przed nim jest 50 :) @ciuplowski Niestety taka specyfika
  • Odpowiedz
@ciuplowski: No dobra ale co z tego że stoi, jak po drodze odwołuje go złączenie (Opaczewska) a jakby tego było mało to jeszcze rozwidlenie (zjazd do ronda Zesłańców). Jak za tymi dwoma punktami nie ma powtórzonej 70 to już Opaczewska odwołuje 70 i 50 jest na długo przed początkiem Twojego odcinka :)
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Zastanawiałem się, do kiedy obowiązuje ten znak, a w którym momencie jest kasowany przez skrzyżowanie.
@vertical: Dziękuję za odpowiedź i wytłumaczenie. Znajomy upierał się, że skrzyżowanie z estakadą, to nie skrzyżowanie, które odwołuje -w tym przypadku- podwyższenie prędkości. Sam przyznam szczerze, że do końca nie byłem pewien. Tak, na tym odcinku spokojnie mogłoby być 70km/h i właściwie rzadko kto jeździ tam wolniej.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Rzeczywiście teraz widzę, jest za Opaczewską, zatem odwołuje je rozwidlenie czyli zjazd na rondo Zesłańców Sybiru, za tym rozwidleniem nie ma już 70.

@ciuplowski: To powiedz mu, że w PoRD nie ma słowa o tym, że skrzyżowanie z estakadą to nie skrzyżowanie.

10) ,,skrzyżowanie" - przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia;
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vertical: i jest to dosyć głupie bo tak jak piszesz. Wszyscy wiedzą, że mają 70 i tylko się rozjeżdżają.
A 70 na tej drodze powinno być aż go Grzymały, bo i tak mniej się tam nie jedzie. (albo stoi w korku)
  • Odpowiedz
@vertical: Hmm, a czy przypadkiem nie jest tak, że w miejscu zejścia się dróg? Wydaje mi się, że zjazdy przed wiaduktem jeszcze mają 70km/h, dopiero za skrzyżowaniem, jak schodzą się drogi następuje odwołanie.
  • Odpowiedz
@ciuplowski: W mojej opinii nie, skoro w definicji skrzyżowania jest jasno napisane, że rozwidlenie jest również skrzyżowaniem, to nie wiem dlaczego ktoś miałby uznać że akurat takie rozwidlenie nim nie jest. Przecież rozwidlenie przed rondem Zesłańców Syberyjskich (przepraszam za wcześniejszy błąd w nazwie tego ronda :)), to jest rozwidlenie dróg a zatem skrzyżowanie i nie za bardzo widzę możliwość aby twierdzić inaczej.
  • Odpowiedz
@vertical: Fakt, masz rację. Tak wynika z treści przepisu. Czyli od momentu w którym zaczyna się wjazd na wiadukt, a właściwie linia ciągła i przestrzeń wyłączona z ruchu, która rozdziela nazwijmy to "kierunki jazdy" i stanowi rozwidlenie. Cóż, dobrze sobie odświeżyć i mieć to w pamięci, żeby w razie czego jeszcze się nie wykłócać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz