Wpis z mikrobloga

Cześć Wszystkim , czytam wasze poniższe komentarze i nie zgadzam się z jednym stwierdzeniem , a mianowicie 'elitarność uczelni' ,oraz 'elitarność kierunku na danej uczelni' .

Otóż moi mili , kieruję słowa do wszystkich tych którzy w tym roku pisali maturę z lepszym lub gorszym skutkiem , słowo 'elitarność' nie istnieje w Polskim Szkolnictwie Wyższym . Znam osobiście człowieka który skończył prywatną uczelnię w Warszawie na kierunku inżyniera oprogramowania i dostał kontrakt w Wielkiej Brytanii , za honorarium z tej kategorii 'high' (wysokie).

Znam także kilku studentów z 'elitarnej ' uczelni WAT w Warszawie który po 'elitarnych' kierunkach pracują nie w swoim zawodzie.

Nie chcę tutaj przytaczać słów poszczególnych osób którzy mieli dylemat którą uczelnie wybrać 'Elitarną MIMUW na UW ' czy Informatykę na Politechnice Warszawskiej , otóż to nie ma najmniejszego znaczenia !!!!! Spójrzcie sobie na losy studentów na poszczególnych uczelniach , dla przykładu WAT w roku akademickim 2015/2016 tylko 30% studentów kierunku elektronika znalazło pracę w swoim zawodzie , a 60% studentów przyznało że ten kierunek pomógł im znaleźć jaką kolwiek pracę.

Mam kolegę który skończył na Politechnice Warszawskiej elektronikę przemysłowa jak się zapewne domyślacie pracuje nie w swoim wyuczonym zawodzie , bo pracy za taką stawkę którą on chciał po prostu nie było , mam też koleżankę (zajebista dupka ) która skończyła jakieś zarządzanie na uczelni której nazwy nie pamiętam , i pracuje w korpo w stolicy za nie małą sumkę .

Otóż dzisiaj Uczelnie prywatne są równe poziomem uczelniom publicznym i słowo ' elitarność ' zniknęło , dosłownie się przetarło ! jest w Warszawie w stolicy Polski kilka uczelni prywatnych które swoim programem nauczenia w tym przypadku na kierunku informatyka mogą zaciekawić o wiele bardziej niż uczelnie publicznie w tym samym miejscu.

Wszystko zależy od tego jak wy się zapatrujecie na swoją karierę na swój osobisty rozwój , bo powtarzam skończenie 'elitarnej' uczelnie o 'elitarnym kierunku ' nie da ci wymarzonej pracy w wymarzonej firmie .

Moje słowa prawdopodobnie wzbudzą pewnego rodzaju pogardę ze strony osób które starały się na maturze , ale prawda jest taka jaką napisałem powyżej, 'Stety' oczywiście 'Stety' . Jesteście jeszcze młodzie bez wizji , na której uczelni byście nie studiowali po 3 roku i tak przyznacie że powyższe słowa są prawdą.

#matura
  • 5
  • Odpowiedz
@printHelloWorld masz rację, studia nie są wyznacznikiem. Ogarnięta osoba poradzi sobie i bez panierka z uczelni. A ukończony dobry kierunek nie gwarantuje wysokich zarobków.
Jedyne co mi tu nie pasuje to nazwanie WATu elitarną uczelnią. Studiuję na niej już 3 lata i jeszcze tej elitarności nie widziałem xD
  • Odpowiedz
@Alkatron: Znaczy na napisałem 'elitarne' w cudzysłowiu , biorąc pod uwagę styl i techniki nauczania wojskowego WAT jest uczelnią która proponuje najwięcej , bo i poligon , i opłacanie , i żołd ale poza tym nic .

Elitarność jak napisałem wyżej istnieje tylko teoretycznie , jak napiszesz i jeszcze zdasz maturkę na dobry wynik , wyobrażasz sobie że każda uczelnia cię przyjmie , że tą uczelnie skończysz i jako jej
  • Odpowiedz
@printHelloWorld no to prawda, dużo ludzi idzie za tłumem na kierunki które są co roku oblegane, bo można po nich dobrze zarabiać. Jasne, że można tylko trzeba być w tym dobrym, a do tego trzeba zainteresowania dziedziną, a nie wyuczenia na pamięć regułek.

Studiuję energetykę, ale jako cywil.
Po nicku wnioskuję, że Ty informatyka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz