Wpis z mikrobloga

Mirkoblog, złożyłem niechcący CV ostatnio, po 2h zadzwonili, następnego dnia byłem na rozmowie i tak się złożyło, że jestem zainteresowany nową pracą, bo większe zarobki, możliwości, a w swojej już po prostu się nudzę i potrzebuję zmian, mimo że jest bardzo ciepło i wygodnie i praktycznie niewymagająco.

Kierownik jest na urlopie, wraca 31 i czeka mnie z nim konfrontacja.
Teraz nie wiem, czy złożyć już wypowiedzenie (miesięczne) i dopiero powiedzieć o tym kierownikowi jak wróci, czy poczekać z tym aż się spotkamy, ale wtedy będe musiał wszystko załatwić w ten dzień 31, żeby wypowiedzenie nie przeszło na kolejny miesiąc.
Do wybrania mam jeszcze z 15 dni urlopu, z nowym pracodawcą miałbym podpisać umowę 1 września ze startem na 21 (ustaliliśmy to kiedy myślałem, że mam 2 tygodniowe wypowiedzenie).
1. rzucać wypowiedzenie teraz
2. czekać na kierownika i z nim to pierw wyjaśnić (jestem zdecydowany, ale chce się zachować fair, mamy dobrą relację)
3. najpierw podpisać nową umowę, a dopiero potem rzucać wypowiedzenie w obecnej

Jeszcze o tyle skomplikowane, ze umowa z outsorcingiem oficjalnie, a praca wykonywana dla większej firmy, więc pracodawca (outsourcing) nawet nie wie czy ja chodzę do pracy czy nie, na miejscu mam wewnętrznego przełozonego.

Trochę stresuwa że coś źle pójdzie i nasram w obecnej pracy, a w nowej nie pyknie.
#pracbaza #praca
  • 38
  • Odpowiedz
@apaczessi: zawsze na rozmowie pytał o plany i tak marudził, żeby dawać znać jak byśmy chcieli odejść pare miesięcy przed.... No ale #!$%@? mam miesiąc wypowiedzenia, to się nagle stanęło, jak mogłem to zaplanować (,)

Chcę się zachować fair i w razie potrzeby będę przychodził przekazywać wiedzę nowemu pracownikowi jeśli taki będzie, albo rozliczymy się na zasadzie jakiegoś zlecenia.
  • Odpowiedz
@m0rdeczka:
1. List intencyjny w nowej firmie
2. wypowiedzenie
3. rozmowa z kierownikiem

chyba, że chcesz negocjowac w obecnej, to pomijasz pkt 1. wypowiedzenie zawsze można anulować, ale złożone już będzie. Ogólnie trochę słabo, widzę podjarkę, ja bym to sobie przesunął o miesiac i załatwił na spokojnie. Miesiąc Cię nie zbawi, nowej firmy tez nie, powiedz, że nie chcesz robić krzywych akcji a jest sezon urlopowy. Powinni zrozumieć.
  • Odpowiedz
@kefas_safek: właśnie w nowej firmie też mają cisk zaczać jak najszybciej, bo obecny pracownik jest na 3msc wypowiedzeniu i to on miałby mi przekazać obowiązki i wiedzę.
Co do negocjowania to wątpię, że coś z tego wyjdzie, zresztą mogę tego żałować, ale chyba po prostu potrzebuję zmiany. Finansowo to jest perspektywa na 2x tej kasy co mam teraz, na sam start już jest 40% więcej i perspektywa relokacji do trójmiasta, co
  • Odpowiedz
@m0rdeczka: Z perspektywy kierownika to nie ma znaczenia w sumie, czy złożysz wypowiedzenie teraz czy dopiero 31 skoro i tak dowie się o tym dopiero po urlopie. Dla niego liczy się, że straci pracownika, a nie papierek który pójdzie do kadr.

Zawsze mogą nie oddać tobie urlopu i wypłacić ekwiwalent skoro będziesz potrzebny w pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@m0rdeczka: tu wszystko zależy od tego, jakie masz układy w obecnej firmie i jaka jest atmosfera. Ja jestem zawsze zwolennikiem odchodzenia "ładnie" - nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś zadzwoni do Twojego kierownika z prośbą o referencje a to, w jaki sposób odszedłeś będzie zapamiętane pewnie bardziej od reszty działalności, a na pewno może być jej dopełnieniem. To w sumie zależy od Twojego wyczucia. Są korpo-firmy, gdzieklepie się wypowiedzenie do kadr i
  • Odpowiedz
@kefas_safek: właśnie mamy dobre układy i atmosfere, właśnie dlatego mam dylematy, bo chcę zachować się uczciwie i ładnie. Dlatego też chcę zadeklarować, że jakoś się dogadamy z przekazywaniem obowiązków nowemu pracownikowi, nawet jak to będzie już po wypowiedzeniu, bo w miesiąc pewnie nie znajdą kogoś
  • Odpowiedz
@m0rdeczka: jeżu () !
1. podpisz umowe teraz, ze startem wtedy kiedy ma byc.
1* dogadaj sie na bezplatny urlop jezeli potrzebujesz (W NOWEJ PRACY), bo Ci wypadal i #!$%@? Cie interesuje, bo masz wycieczki oplacone i musisz jechac.
2. zloz wypowiedzenie tego samego dnia tak zeby terminy sie zgadzaly
3. nie sraj żarem, nie bedzie zadnej konfrontacji. Normalna sprawa, zmieniasz prace, rozwijasz sie, zarabiasz
  • Odpowiedz