Wpis z mikrobloga

Siema,

W zwiazku ze sprzedażą paru aut u mnie na podwórku, szukam czegoś głupiego (duży silnik/wygodny/szybki/sportowy/kabriolet) do 15 000. Co byście polecili?

Mam czym jeździć na co dzień (Focus Mk2 w LPG), więc szukam jakiegoś auta do odreagowania na weekend lub po prostu podmiany na kilka dni za focusa. Spalanie nie jest więc ważne. Mogę dostać z pewnych rąk e39 335ia z niskim potwierdzonym przebiegiem (nie w Polsce), więc to trochę jedzie, trochę dużo pali i trochę jest wygodne :).

Szukam jednak alternatyw, zawsze podobało mi się a8, ale większość szrot i staro wyglądają, kabrioletów miałem już kilka sztuk i generalnie sam nie wiem co wybrać żeby też zwykła (okazjonalna ale jednak) eksploatacja mnie nie zabiła ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Miałeś kiedyś takie auto, które dawało Ci dużo frajdy? Pochwal się co to było

#pytanie #motoryzacja #motoryzacyjnemarzenia
  • 11
  • Odpowiedz
@rbn Mazda MX5 NA
Duży silnik? Brak
Wygodny? Pod żadnym pozorem
Szybki? 90-140km i 940kg, ale za to jest rwd
Sportowy? Bardziej się nie da
Kabriolet? Jak najbardziej
Ze wszystkich dziwnych zabawek którymi bawiłem się na torze lub po prostu na ulicach miata zdecydowanie wygrywa. Ma mało mocy i dla osoby mającej powyżej 1,7m wzrostu jest okrutnie niewygodna, ale za to daje mnóstwo frajdy z jazdy i prowadzi się cudnie. No i
  • Odpowiedz
@H4nneman: Znajomy miał, kiedyś nawet się przejechałem, wszystko git tylko gniła przeokrutnie :D tego najbardziej się boje w starych autach. Mechanike sam ogarne albo z małą pomocą, a poszyć czy podłogi sam nie wyspawam
  • Odpowiedz
@rbn Z doświadczenia mogę powiedzieć że jeśli masz trochę pojęcia, czasu i chęci to wszystko da się naprawić samemu. Dużym plusem jest to że stare auta mają zazwyczaj podłogę prostą jak stół i wystarczy wstawić blachę bez kupowania żadnych reperaturek.
  • Odpowiedz
@rbn: Bier Mazdę MX-5 - świetny fun w górskich serpentynach, świetna społeczność, dużo eventów (nawet jest seria tylko doa MX-5), świetny roadster, napęd na tył, lekkie auto i każdy kto Cię widzi to się uśmiecha :)

Dostępność części i modyfikacji od ręki, można uturbić, można kupić 1.8 140 KM, co jest wystarczające
  • Odpowiedz
@kokus: Z tego co widzę, ładne sztuki są poza budżetem i daleko od miejsca zamieszkania, aczkolwiek zacząłem się zastanawiać nad tym autem. Z tym, że cabrio już miałem kilka sztuk, jedno wciąż mamy i aż tak mnie nie ciągnie do auta bez dachu.
  • Odpowiedz
@rbn: Pytanie czy inne cabrio prowadzily się tak dobrze jak MX-5 :)
Do MX-5 zawsze możesz założyć hardtopa ale co to za fun... :)
Fajnych sztuk szukaj na klubowym fb: mx-5 kupię/sprzedam, miataworks i innych.
15k to już sensowny budżet na w miarę zadbaną sztukę i dobrze wyposażoną. Za 7-8k to auta do gruzowania, 10-12 średniaki, 15k to już ma progi i nadkola + sensowne wyposażenie, a 20k+ igły ;)
  • Odpowiedz