Wpis z mikrobloga

@Suplement_Diety: po prostu jest trzymane za morde i zbierane - będzie tak dopóki nie wejdzie do wigu40, tylko tutaj pytanie czy wystarczy news że wejdzie i wtedy ruszy, czy może dopiero jak faktycznie pod koniec września zacznie być tam notowany i wejdą fundusze itd
@Suplement_Diety: nie porównywałbym tych dwóch spółek :P za trzymaniem xtb jeżeli masz przemawia też polityka dywidendowa - w piątek na czacie mówili że pozostaje bez zmian, 50-100% zysków wypłacają. Czyli licząc tylko pierwszą połowę roku nawet 2zł/akcję
wg zysków z pierwszego półrocza to ja bym kupował i trzymał (chciażby ze względu na dywidendę), ale jeśli ten ogromny zysk to tylko kwestia dobrego strzału w ropę to w drugim półroczu może być dużo gorzej. Z drugiej strony przez te wzrosty zrobiło się głośno i dużo ludzi wie, że nie jest to jakaś firma krzak i mogą mieć nadal przypływ nowych klientów.
@mnoo gościu ja miałem na myśli kolejna dywidendę, skoro ta już wypłacona to cofnąć nie mogą :) dodatkowo jeśli uważasz, że wypłacenie równowartości nawet kilku procent akcji zrekompensuje straty jakie obecnie mają miejsce na kursie to musisz być mocno ograniczony